Přiblížili jsme se nové smlouvě s Hamiltonem, říká McLaren

Jednání mezi Lewisem Hamiltonem a McLarenem o nové jezdecké smlouvě vrcholí. Podle ředitele týmu Jonathana Nealeho spějí ke zdárnému konci.
Přiblížili jsme se nové smlouvě s Hamiltonem, říká McLaren

Hamiltonovi končí současná smlouva s McLarenem na konci letošní sezóny a o novém kontraktu dlouhodobě diskutuje. "Jsme blíž, samozřejmě dál jednáme," komentoval současný stav Neale pro Sky Sports.

"Ze zřejmých důvodů teď nemůžu spekulovat. Tvrdě pracujeme na tom, abychom se dohodli."

Hamilton opakovaně naznačil, že je jeho setrvání u McLarenu velmi pravděpodobné, ale vždy dodával, že chce ve formuli 1 vítězit a že na to bude při úvahách o své budoucnosti myslet.

Neale je přesvědčený, že si britský jezdec může tento cíl letos splnit. "Matematicky to pořád možné je, s 25 body za výhru není tak těžké ji dohnat," řekl k Hamiltonově 47bodové ztrátě v šampionátu na Alonsa. "Máme rychlé auto. Naše auto bylo v posledním závodě v lepší formě než Ferrari."

"On (Hamilton) je bojovník, miluje výzvy. Jen potřebuje příležitost a pocit, že tým stojí za ním a snaží se. Myslím, že pokud bude cítit, že se snažíme, nasazujeme úpravy a řešíme problémy, které se objeví, bude na konci sezóny bojovat o titul."

Další článek: Magny-Cours podá oficiální kandidaturu na pořádání GP Francie

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10