Příběh legendy pokračuje. Valentino Rossi bude závodit s Audi

Legenda motorsportu pověsila motorkářskou kombinézu na věšák a nyní se převléká do nehořlavého overalu. Devítinásobný mistr světa silničních motocyklů Valentino Rossi se naplno vrhá do světa automobilových závodů.
Foto: Twitter Valentina Rossiho
Příběh legendy pokračuje. Valentino Rossi bude závodit s Audi | Foto: Twitter Valentina Rossiho

Nejednou testoval monopost formule 1, dokonce se svého času spekulovalo o jeho přestupu z MotoGP do F1. Do automobilového světa nakonec dvaačtyřicetiletý Ital přechází až po ukončení kariéry motorkáře.

Valentino Rossi absolvuje kompletní sezonu 2022 v šampionátu vozů GT3 GT World Challenge Europe. Zasáhne do sprintových i vytrvalostních závodů, díky tomu by se italská legenda měla zúčastnit i prestižní čtyřiadvacetihodinovky v belgickém Spa.

Rossi si vyměnil stroj s Hamiltonem

Rossi si vyměnil stroj s Hamiltonem

„Každý ví, že jsem vždy byl velkým fanouškem automobilových závodů a že mým dlouhodobým cílem bylo pokračovat na této scéně v kariéře poté, co jednou skončím v MotoGP,“ cituje Rossiho web dailysportscar.com.

Ital z Urbina bude závodit pro belgickou stáj WRT, která je na scéně sportovních vozů tradičním partnerem Audi. Konkrétně bude Rossi krotit model R8 LMS GT3 Evo II, na kterém nebude chybět ikonické číslo 46.

„Jsem si jistý, že mnoho fanoušků potěší, že Vale startuje novou část své kariéry na čtyřech kolech s námi, s týmem WRT a se značkou Audi. Všichni víme, že je velkým motocyklovým šampionem a obrovskou sportovní osobností, avšak ze všeho nejvíce je pravým závodníkem a naprostým profesionálem, který touží po úspěchu,“ řekl k angažování Rossiho týmový šéf Vincent Vosse.

Rossiho čeká pět sprintových a pět vytrvalostních podniků. Sezona Italovi odstartuje 3. dubna tříhodinovkou v Imole, první sprintový podnik je pak na programu od 30. dubna do 1. května v Brands Hatch.

Video: Jak to šlo Rossimu za volantem F1? Podívejte se na video

Video: Jak to šlo Rossimu za volantem F1? Podívejte se na video

Vrcholem sezony bude pro Itala 24 hodin ve Spa 30. a 31. července. Finále Sprint Cupu proběhne 18. září ve Valencii, posledním závodem Endurance Cupu bude tříhodinovka v Barceloně 2. října.

Kratší závody jezdí dvoučlenné posádky, třetí pilot se k nim přidává pro vytrvalostní podniky.

Všechny závody GT World Challenge Europe lze sledovat živě na youtubovém kanálu GT World.

Další článek: FIA potvrdila, že vyšetřuje závěr GP Abú Dhabí 2021. Hotovo bude za dva měsíce

10:19 | Podle Motorsport Italia Red Bull neprošel nárazovými testy. Přední část šasi bude muset být posílena.
15:51 | Podle webu RacingNews365 se ve čtvrtek 3. února uskuteční mimořádné zasedání Světové rady motorsportu. Zřejmě kvůli sportovním pravidlům (formát víkendu, sprinty aj.).
27. ledna | Test Ferrari s vozem SF71H ve Fioranu: Sainz 59 kol, Leclerc odpoledne 48 kol.
27. ledna | Jacques Villeneuve je znovu otcem. Syn dostal jméno Gilles (po dědečkovi?).