Při vývoji pohonné jednotky jsme měli problémy, přiznal Mercedes

Ačkoliv se mohlo zdát, že první letošní předsezónní testy formule 1 dopadly pro Mercedes úspěšně, ani vítězům Poháru konstruktérů z posledních šesti sezón se nevyhnuly problémy, když tým musel vyměnit ve svém voze motor.
Při vývoji pohonné jednotky jsme měli problémy, přiznal Mercedes

Lewis Hamilton a Valtteri Bottas obsadili z pohledu zajetých časů první dvě pozice a byli nejrychlejší ve dvou ze tří testovacích dnů.

Jejich největší soupeř Ferrari naopak přiznal, že na Mercedes a Red Bull ztrácí. Sebastian Vettel měl v pátek navíc problém s motorem.

Problémy se nevyhnuly ani Mercedesu. Bottas ve čtvrtek zastavil na trati s elektrickým problémem. Podle informací Motorsport.com měl ale ve skutečnosti Mercedes problém s pohonnou jednotkou a musel ji vyměnit.

Šéf motorářů Mercedesu Andy Cowell přiznal, že vývoj pohonné jednotky v zimě nebyl zcela bezproblémový.

„V Brixworthu (továrně Mercedesu, kde se staví motory, pozn. redakce) se toho děje spousta, řada vylepšení na celé pohonné jednotce, na straně ERS i spalovacího motoru,“ řekl Cowell.

„Jako vždy při skládání všeho dohromady bojujeme s několika drobnými problémy. K postavení správné specifikace je potřeba spousta práce, abychom pohonné jednotky následně mohli poskytnout týmům a ty mohly nastartovat své vozy.“

Problémy s pohonnou jednotkou Mercedes měl také jeho zákaznický tým Williams. Nicholas Latifi ztratil kvůli výměně pohonné jednotky čas během pátečního testování.

Z preventivních důvodů musel v průběhu testů vyměnit pohonnou jednotku také Red Bull, na jehož agregátu Honda se objevil problém při druhém dni, kdy byl za volantem Alexander Albon. Inženýři Hondy však při kontrolách žádný problém nezjistili a Red Bull nasadil pohonnou jednotku znovu pro závěrečný den.

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Neweyho pravidla pro rok 2021 zklamala. Jsou příliš omezující, říká konstruktér