Při udělování trestů je nutné přemýšlet o dopadech, žádá Todt

Prezident FIA Jean Todt pochválil stewardy za jejich práci na okruzích, ale zároveň jim připomněl, jakou mají zodpovědnost.
Při udělování trestů je nutné přemýšlet o dopadech, žádá Todt

Todt se setkal se stewardy a ředitelem závodů Charliem Whitingem v Istanbulu. "Máte velmi těžkou práci, ale teď máte oporu ve všech těch elektronických zařízení, která vám pomáhají analyzovat incidenty," řekl jim.

"Jediná věc, na kterou byste se teď měli soustředit, kromě práce, kterou děláte, je, jak ji dělat lépe. Bylo by dobré hovořit s vašimi partnery, týmy a jezdci, kteří k tomu (rozhodování) můžou přispět."

"A než abyste pořád udělovali tresty, musíte analyzovat dopady těchto trestů. Pro mě je klíčová konzistence."

V oblasti trestů FIA zvažuje zavedení bodového systému, který by fungoval na stejném principu jako u běžných řidičských průkazů. To znamená, že by se jezdcům načítaly trestné body za všechny prohřešky a při dosažení určitého počtu by jim byla pozastavena superlicence.

Další článek: Schumacher: Druhá kariéra mi hodně pomohla po lidské stránce

17:50 | Ross Brawn také potvrdil, že po Monze jsou zatím více méně jisté jen závody v Bahrajnu a Abú Dhabí na konci roku.
17:49 | Podle odkaz FIA připouští, že není nutné splnit podmínku závodů alespoň na třech kontinentech, aby mohl být udělen titul (je to podmínka, aby byla F1 WORLD championship. Teoreticky tak může o titulu rozhodnout osm naplánovaných závodů.
15:39 | Mercedes chystá na příští týden v Silverstonu test. V úterý usedne do vozu W09 z roku 2008 Valtteri Bottas, o den později Lewis Hamilton.
3. června | Fanoušci se na závody vrátí až na podzim a to ještě v omezeném počtu. Uvedl to Chase Carey.