Při současné formě Mercedesu Schumacherovi na porážce Rosberga nezáleží

Pro Michaela Schumachera je prioritou, aby Mercedes znovu bojoval o přední místa. Do té doby ho moc nezajímá, jak si stojí vůči týmovému kolegovi.
Při současné formě Mercedesu Schumacherovi na porážce Rosberga nezáleží

Schumacherovi se po roce a půl od návratu do formule 1 začalo konečně dařit a v posledních závodech předvádí výkony na hranici možností svého vozu. Díky tomu na týmového kolegu Rosberga teď ztrácí už jen tři body, ale za podstatné to nepovažuje.

"Nezáleží mi na tom," řekl. "Myslím, že jsme o tom už před časem mluvili. Jestli budu za nebo před ním, to není důležité. Pro mě je důležité, abychom šli jako tým správným směrem a měli auto, se kterým budeme opravdu moci bojovat o přední pozice. Pak bude důležité, jak si vůči němu stojím."

Na otázku, jak se dostal zpět do dobré formy, odpověděl: "Asi jde o kombinaci mnoha věcí. Jde o to, že jsme častěji schopni dostat z vozu 100 procent. Tak tomu nebylo vždy, ale je zřejmé, že asi tři nebo čtyři závody jsme v tomto ohledu celkem konzistentní."

Schumacher teď svoji práci jako jezdec odvádí dobře, takže už jen potřebuje, aby Mercedes postavil rychlé auto. K tomu mají pomoci posily Aldo Costa a Geoff Willis.

"Přišel jsem sem, abych spolu s Mercedesem uspěl. Na této cestě bylo po dvou letech, nebo po roce a půl zřejmé, že se musíme zlepšit," vysvětloval. "Navzdory tomu, že máme skvělé inženýry a lidi, jsme potřebovali navýšit kapacity, a to se s těmito dvěma lidmi stalo. Alda samozřejmě znám z minulosti, spolupracovali jsme u Ferrari, a Geoff pracoval s tímto týmem dřív. Takže dva lidi s velkými zkušenostmi, kteří by nám měli v budoucnu pomoci."

Diskuze (25) Další článek: Hamilton: Bude dlouho trvat, než se dostanu ze svých potíží