Při rozhodování Vettela o prodloužení smlouvy hrál roli i Newey

Sebastian Vettel přiznal, že souhlasil se setrváním u Red Bullu také díky tomu, že klíčoví lidé v čele se šéfkonstruktérem Adrianem Neweym taktéž prodloužili své smlouvy.
Při rozhodování Vettela o prodloužení smlouvy hrál roli i Newey

Vettel se upsal Red Bullu do konce roku 2014 a ve stejné době nové smlouvy podepsali také ostatní důležití zaměstnanci týmu. "Ano, ale nešlo mi jen o Adriana," řekl Vettel pro Autosprint. "Adrian je jeden z nejdůležitějších lidí v týmu, ale šlo o všechny - na kolik let mají smlouvy, jestli jsou spokojení, atd. Chtěl jsem prodloužit smlouvu, ale ne ve zcela jiném týmu."

Od zisku mistrovského titulu je Vettel často spojován s přestupem do Ferrari. Ale v této oblasti nemá německý šampión žádné novinky.

"Ferrari? Mluvím o něm tak často, protože jsem na něj často dotazován. Ve skutečnosti to má dva důvody. Ferrari je především něco speciálního, jak jsem už několikrát řekl. Druhý důvod je ten, že musím odpovídat všem, kdo se mě na to zeptají. To téma žije svým vlastním životem," uvedl.

"Pro mě je Ferrari legenda. Jednoho dne by mi bylo ctí mít své jméno na seznamu jezdců Ferrari. Ale to neznamená, že k nim chci jít teď. Jsem spokojený tam, kde jsem, a proto jsem smlouvu prodloužil na dalších pár sezón."

Další článek: Rosberg by rád jezdil ve zcela elektrické formuli 1

18:07 | Norris dostal za nájezd do boxů jen napomenutí. Sportovní komisaři přihlédli k podmínkám na trati.
17:31 | Pokud se díváme správně, tak by měl Stroll i přes penalizaci zůstat 11.
17:30 | Lance Stroll dostal penalizaci 10 sekund a 2 trestné body za kolizi s Gaslym.
16:25 | Norrisovi hrozí penalizace za špatný vjezd do boxů. V 16:45 půjde kde sportovním komisařům.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Bottas
Sobota 25. září 2021
3. trénink zrušen
Kvalifikace Norris
Neděle 26. září 2021
Závod Hamilton