Při rozhodování Vettela o prodloužení smlouvy hrál roli i Newey

Sebastian Vettel přiznal, že souhlasil se setrváním u Red Bullu také díky tomu, že klíčoví lidé v čele se šéfkonstruktérem Adrianem Neweym taktéž prodloužili své smlouvy.
Při rozhodování Vettela o prodloužení smlouvy hrál roli i Newey

Vettel se upsal Red Bullu do konce roku 2014 a ve stejné době nové smlouvy podepsali také ostatní důležití zaměstnanci týmu. "Ano, ale nešlo mi jen o Adriana," řekl Vettel pro Autosprint. "Adrian je jeden z nejdůležitějších lidí v týmu, ale šlo o všechny - na kolik let mají smlouvy, jestli jsou spokojení, atd. Chtěl jsem prodloužit smlouvu, ale ne ve zcela jiném týmu."

Od zisku mistrovského titulu je Vettel často spojován s přestupem do Ferrari. Ale v této oblasti nemá německý šampión žádné novinky.

"Ferrari? Mluvím o něm tak často, protože jsem na něj často dotazován. Ve skutečnosti to má dva důvody. Ferrari je především něco speciálního, jak jsem už několikrát řekl. Druhý důvod je ten, že musím odpovídat všem, kdo se mě na to zeptají. To téma žije svým vlastním životem," uvedl.

"Pro mě je Ferrari legenda. Jednoho dne by mi bylo ctí mít své jméno na seznamu jezdců Ferrari. Ale to neznamená, že k nim chci jít teď. Jsem spokojený tam, kde jsem, a proto jsem smlouvu prodloužil na dalších pár sezón."

Další článek: Rosberg by rád jezdil ve zcela elektrické formuli 1

14:37 | Prezentace Racing Pointu: odkaz
16. února | McLaren má dnes filmovací den v Barceloně...
15. února | UPDATE: Jde o letošní zbarvení na loňském voze
15. února | Na internetu je fotografie údajného letošního racing pointu: odkaz