Při řešení problémů FW34 nejsme dost rychlí, přiznává Williams

Inženýři Williamsu se domnívají, že vědí, co musí na voze vylepšit, akorát se jim to nedaří dostatečně rychle. Důležitou zkouškou bude Španělsko.
Při řešení problémů FW34 nejsme dost rychlí, přiznává Williams

Před rokem Williams v Barceloně vyhrál, teď v takový výsledek doufat nemůže. Letošní monopost se mu nevydařil podle očekávání, alespoň částečné řešení by měly přinést úpravy, které připravuje.

"Pracujeme na balíku pro Španělsko a očekáváme, že to bude lepší, ale nedokážeme říct o kolik," cituje závodního šéfinženýra týmu Xeviho Pujolara Autosport.

"Všechny závody byly blízko sebe, každá trať byla jiná a pneumatiky se chovaly jinak. Takže i když jsme ten problém viděli, v závislosti na místě nebyl vždy stejný. Takže se snažíme dohánět ztrátu a dostat do Barcelony to nejlepší. Jakmile budeme v Evropě, všechno by mělo být trochu jednodušší."

Pujolar tím myslí hlavně logistiku. Na starém kontinentu je pro týmy jednodušší dopravovat na okruhy nové díly. Ale ani tak neočekává, že by se v pátém závodě všechny problémy FW34 vyřešily.

"V tuto chvíli si myslíme, že to jde správným směrem, i když ne tak rychle, jak bychom chtěli," přiznal Pujolar k vývoji. "Ale se všemi díly, které jsme na vůz nasadili, jezdíme, takže to je dobré."

Další článek: Pneumatiky navíc dostanou ve Španělsku všechny týmy