Při přerušení závodu musí být možnost přezout, říkají týmy

Týmy nevidí důvod měnit pravidlo, které umožňuje přezout pneumatiky a opravit vozy, když dojde k přerušení závodu, jako se stalo v Monaku. Možná by šlo ale doplnit o podmínky.
Při přerušení závodu musí být možnost přezout, říkají týmy

Po Grand Prix v Monte Carlu se ozval mimo jiné Paul Hembery z Pirelli a řekl, že z pohledu fanoušků byla škoda, že piloti mohli během přerušení přezout, protože diváci tak byli ochuzeni o napínavé vyvrcholení.

Otázce na toto téma čelili představitelé týmů během tiskové konference v Montrealu. "Co se týče pneumatik, tak v takových situacích nevíte, jestli někdo nenajel na nějaké úlomky, nebo si jinak nepoškodil pneumatiky," vysvětloval Pat Fry z Ferrari. "Bylo to třeba vidět dnes (v pátek) s Lewisem (defekt pneumatiky v tréninku). Takže si myslím, že přezouvat (při přerušení závodu) je rozumné a jde o bezpečnost. Podle mě je opravdu klíčové, aby to bylo povolené."

To samé platí podle Frye i pro opravy poškození, které v Monaku potřeboval zejména Lewis Hamilton v oblasti zadního křídla. "Opět to zamezí riskování. Pošlete auto do boxů, abyste ho opravili, nebo si myslíte, že je poškození malé a auto vydrží zbývající kola? Co se týče bezpečnosti, je lepší, aby bylo obojí povolené," dodal.

Technický ředitel Sam Michaelu se domnívá, že situace v minulém závodě byla výjimečná. Nejenže k přerušení závodů nedochází často, ale navíc nebývá zvykem, že se sejdou jezdci s tolika různými strategiemi, aby mělo přerušení takové potenciální dopady. Přezouvání ale v každém případě vidí jako nutnost.

Paddy Lowe vyjádřil za McLaren ochotu o případných změnách diskutovat. "Jak řekl Sam, je to velmi staré pravidlo, které se využívá velmi zřídka, ale to neznamená, že bychom nemohli jednat o jeho vyladění pro příště," řekl. "Ty zmíněné problémy se dají nějak překonat. Například by se mohly měnit pneumatiky jen v případě, že prokážete jejich poškození, nebo tak něco. Skutečně si myslím, že čím víc zachováte stav závodu z doby před jeho přerušením, tím lepší to bude pro diváky."

Další článek: Než se Bahrajn závodu vzdal, chtěl ho Ecclestone přesunout na prosinec

18:31 | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
18:30 | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
9:27 | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
16. září | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.