Při GP Ruska budou prázdné tribuny, obává se Petrovova manažerka

Navzdory přítomnosti ruského jezdce ve startovním poli by se premiérová GP Ruska mohla potýkat s malou návštěvností. Myslí si to manažerka Vitalije Petrova, protože motorsport nemá v její zemi tradici.
Při GP Ruska budou prázdné tribuny, obává se Petrovova manažerka

Formule 1 má do ruského Soči zavítat v roce 2014 a Oxana Kosačenková předpokládá coby manažerka Vitalije Petrova, že se tato premiéra odehraje za účasti jejího jezdce. Přesto by z pořadatelského hlediska mohla být neúspěšná.

"Rusko je jiná země a jiná kultura," připomněla v rozhovoru pro GPUpdate. "Problémem při pořádání není jen výstavba okruhu, ale já mám skutečné obavy o přípravu diváků. Víte, v Rusku nemáme žádná média specializovaná na motorsport. V Anglii je hodně magazínů a v Rusku jsme měli F1 Racing, ale kvůli vysokým nákladům byl zrušen. V současnosti ho nemáme, a když nemáte média, nemůžete mít diváky. A když nemáte diváky, tak proč stavět tribuny, když budou prázdné?"

Podle Kosačenkové se do podpory motorsportu musí zapojit vláda. S její pomocí musí média vyvolat zájem u veřejnosti. Pojítkem pak bude ruský jezdec na startovním roštu. Tím bude s největší pravděpodobností Petrov, ale Kosačenková už připravuje jeho následovníky.

"Jakmile jsme se s Vitalijem dostali do formule 1, rozhodli jsme, že by bylo dobré, kdybych se pokusila najít další talentované jezdce," řekla. "V tuto chvíli jsem manažerkou jednoho 11letého kluka a mám několik dalších 16 a 17letých. Je to další krok, který je třeba udělat, dáme Vitalijovi dalších sedm až deset let a pak můžeme přivést dalšího jezdce. A po něm dalšího."

Diskuze (46) Další článek: Kobajaši přiznává, že se musí zlepšit, aby uspokojil Sauber