Při GP Indie budou zajišťovat bezpečnost bývalí členové speciálních jednotek

Závod formule 1 v Indii budou doprovázet mimořádná bezpečnostní opatření. Riziko incidentů je větší než na jiných okruzích.
Při GP Indie budou zajišťovat bezpečnost bývalí členové speciálních jednotek

Indie se chystá na svoji premiérovou Grand Prix a jedním z hlavních úkolů je zajistit bezpečnost všech návštěvníků. Druhá nejlidnatější země světa má neblahé zkušenosti s různými útoky, a proto pořadatelé povolali na pomoc bývalé členy indických commandos.

Na bezpečnost především členů týmů budou dohlížet bývalí specialisté z SPG (Special protection group) a NSG (National security guard), kteří v minulosti chránili mimo jiné vrcholové indické politiky včetně premiérů.

Bezpečnostní opatření na okruhu Buddh budou mít několik úrovní a přísnou kontrolou projde vše, co bude chtít dovnitř. Návštěvníci budou procházet detektory kovů, jejich zavazadla budou skenována, stejně důkladné kontroly čekají i vozidla. S monitorováním všech prostor budou pomáhat kamery.

Během závodního víkendu bude nasazeno celkem 1600 policistů a 200 hasičů. Pořadatelé říkají, že bezpečnostní opatření budou pro formuli 1 na vyšší úrovni než během her Commonwealthu v loňském roce.

Další článek: Bývalí techničtí šéfové Ferrari a HRT přicházejí do Mercedesu GP

11:46 | Grosjean: Pokud bych sledoval tento závod doma a jeden z mých přátel měl takovou nehodu, byl bych přesvědčen, že je mrtvý.
22:21 | Reakce jezdců na nehodu Grosjeana v týmových rádií bezprostředně po nehodě... odkaz
21:17 | Proč sledovat GP Sachíru: Russell jede v Mercedesu Aitken debutuje ve Williamsu Fittipaldi debutuje v Haasu Netradiční layout okruhu, kola výrazně pod 1 minutu, očekáváme malé rozdíly v časech. Pojede se později, bude chladněji, podmínky tedy jiné. + finále šampionátu F2!
20:00 | Testů mladých jezdců po GP Abú Dhabí by se mohl zúčastnit také Carlos Sainz s Ferrari.

GP Sachíru

Pátek 4. prosince 2020
1. trénink 14.30–16.00
2. trénink 18.30–20.00
Sobota 5. prosince 2020
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 6. prosince 2020
Závod 18.10