Při GP Indie budou zajišťovat bezpečnost bývalí členové speciálních jednotek

Závod formule 1 v Indii budou doprovázet mimořádná bezpečnostní opatření. Riziko incidentů je větší než na jiných okruzích.
Při GP Indie budou zajišťovat bezpečnost bývalí členové speciálních jednotek

Indie se chystá na svoji premiérovou Grand Prix a jedním z hlavních úkolů je zajistit bezpečnost všech návštěvníků. Druhá nejlidnatější země světa má neblahé zkušenosti s různými útoky, a proto pořadatelé povolali na pomoc bývalé členy indických commandos.

Na bezpečnost především členů týmů budou dohlížet bývalí specialisté z SPG (Special protection group) a NSG (National security guard), kteří v minulosti chránili mimo jiné vrcholové indické politiky včetně premiérů.

Bezpečnostní opatření na okruhu Buddh budou mít několik úrovní a přísnou kontrolou projde vše, co bude chtít dovnitř. Návštěvníci budou procházet detektory kovů, jejich zavazadla budou skenována, stejně důkladné kontroly čekají i vozidla. S monitorováním všech prostor budou pomáhat kamery.

Během závodního víkendu bude nasazeno celkem 1600 policistů a 200 hasičů. Pořadatelé říkají, že bezpečnostní opatření budou pro formuli 1 na vyšší úrovni než během her Commonwealthu v loňském roce.

Diskuze (3) Další článek: Bývalí techničtí šéfové Ferrari a HRT přicházejí do Mercedesu GP
22:00 | Toto Wolff přiznal, že Mercedes má problémy se spolehlivostí, kterou stále úplně nepochopil. Bottas nasadil šestý motor.
22. října | Valtteri Bottas nasazuje šestý motor. Dostane penalizaci 5 míst.
22. října | Kromě Vettela odstartuje z poslední řady v Austinu také George Russell. Také on nasadí novou pohonnou jednotku.
22. října | Americký jezdec Logan Sargeant, který závodí ve F3 za tým Charouz Racing System, se stal členem jezdecké akademie Williamsu.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00