Přežili bychom i bez ruských partnerů, tvrdí Sauber

Šéfka Sauberu Monisha Kaltenbornová potvrdila slova Petera Saubera, že švýcarská stáj měla připraveno několik řešení své obtížné finanční situace.
Přežili bychom i bez ruských partnerů, tvrdí Sauber

Finance hinwilské stáje se dostaly do tak špatného stavu, že dodavatelé nedostávali zaplaceno. Řešení nakonec přineslo partnerství se třemi ruskými společnostmi, ale nebylo poslední možnou záchranou.

"Vzhledem k rozsahu té dohody jsme věděli, že to bude chvíli trvat, proto jsme nebyli v depresi nebo rozrušeni tím, co se píše," vysvětlovala Kaltenbornová Autosportu.

"Nebylo by správné, kdybychom si mysleli, že pokud tohle nezískáme, nepřežijeme. Těžkými časy jsme si prošli už v minulosti a víme, že dokážeme přežít."

Ovšem ani Kaltenbornová neprozradila, jaké záložní řešení tým měl pro případ, že by ohlášené partnerství nevyšlo.

"Evidentně jsme měli jiné možnosti, ale domnívali jsme se, že tahle je pro tým ta nejlepší. Je jen otázkou, jestli chcete přežít nebo udržitelně zůstat a někdy, dřív nebo později, udělat znovu krok vpřed."

"Na to jsme se soustředili a věděli jsme, že jestli tenhle obchod vyjde tímto způsobem, budeme mít dlouhodobý základ pro cestu zpět nahoru. To se teď stane."

Součástí nového partnerství je angažmá Sergeje Sirotkina na post závodního pilota v roce 2014. Dnes teprve 17letý jezdec přitom ve formuli 1 ještě ani neseděl.

Další článek: GP Maďarska 2013 - Co v tiskových materiálech nebylo

19:53 | Leonardo da Vinci Jára da Cimrman Antonio Felix da Costa Ten posledně jmenovaný se stal šampiónem formule E.
19:52 | Mattia Binotto nesouhlasí s Vettelem, že by byla strategie špatná. Podle Binotta ovlivnily Vettelův závod hodiny po startu.
17:16 | Zajímavé: Racing Point musí před sportovní komisaře. Podle technického delegáta FIA jsou brzdové kanálky stejné jako ty v předešlých závodech a porušují sportovní pravidla.
11:51 | Po kolizi jezdců Premy vyhrál závod F2 poprvé v kariéře Juki Cunoda.

GP 70. výročí F1

Pátek 7. srpna 2020
1. trénink Bottas (1:26.166)
2. trénink Hamilton (1:25.606)
Sobota 8. srpna 2020
3. trénink Hamilton (1:26.621)
Kvalifikace Bottas (1:25.154)
Neděle 9. srpna 2020
Závod Verstappen