Prezidentovi Ferrari se líbí myšlenka seriálu o F1 na Netflixu

Louis Camilleri si pochvaluje vizi, jakou Liberty Media přinesla do formule 1. Výkonnému řediteli Ferrari se líbí také série o formuli 1 na Netflixu, která podle něj pomáhá k celkovému obrázku o F1.
Prezidentovi Ferrari se líbí myšlenka seriálu o F1 na Netflixu

Zatímco jeho předchůdce Sergio Marchionne, který zemřel v loňském roce, byl ohledně budoucích plánů Liberty Media skeptický, Camillerimu se přístup amerického konsorcia, které je v čele F1 od roku 2017, líbí.

Série Formula 1: Drive to Survive vysílaná přes službu Netflix podle něj nabízí jedinečný pohled do světa formule 1, jaký fanoušci v minulosti neměli.

„S příchodem Liberty, což je americká společnost, přišla i snaha o spolupráci a z tohoto pohledu odvedli dobrou práci. Museli se toho hodně naučit, ale dostávají se do toho a udělali už několik rozumných kroků,“ říká Camilleri.

V Austinu si pochvalují seriál na Netflixu. Mají díky němu rekordní prodeje

V Austinu si pochvalují seriál na Netflixu. Mají díky němu rekordní prodeje

„Jedním z příkladů je Netflix. Spousta lidí měla o F1 nulový zájem, ale seriál Drive to Survive je přilákal a najednou se o sportu chtěli dozvědět více. Byl to skvělý tah.“

Liberty Media ve F1 razí opačnou filozofii než její bývalý šéf Bernie Ecclestone. Od příchodu Liberty Media začala být formule 1 například aktivnější na sociálních sítích a celkově otevřenější fanouškům.

„Nevím, jestli z toho vytáhli velkou komerční hodnotu, ale z pohledu image a zájmu lidí to bylo důležité. Před třiceti lety byl lidský faktor ve F1 ještě mnohem prominentnější, ale postupně v průběhu let slábl. S příchodem rozpočtových stropů a nových technických pravidel (od roku 2021) doufám, že se lidský faktor znovu vrátí do popředí. Mladší generace hledají autenticitu a lidské propojení.“

Natáčení první série Drive to Survive se zúčastnilo osm týmů. Týmy Ferrari a Mercedes se do příprav nezapojily. Na základě úspěchu první série se oba týmy rozhodly svůj názor změnit a umožnily Netflixu natáčet letos během závodních víkendů jejich práci, která se objeví ve druhé sérii dokumentu.

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Verstappen: Začátek příští sezóny Red Bullu bude důležitý pro mou budoucnost

14:06 | Po francouzských bagetách ve druhé zatáčce se dnes v Le Castellet servírují také traťové limity. V posledním tréninku bylo smazáno 10 časů.
11:11 | Týmy nejsou vůbec spokojené s bagetovými obrubníky ve druhé zatáčce. Pokud přes ně jezdec přejde, hrozí poškození vozu, což se stalo Bottasovi a Verstappenovi. Masi je však neoblomný a obrubníky zůstávají.
9:58 | McLaren v noci na dnešek porušil večerku. Týmy to mohou udělat dvakrát za sezónu. V tomto případě šlo o první porušení v této sezóně.
18. června | F3: Pole position získal Frederik Vesti. Staněk 17.

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink Bottas (1:33.448)
2. trénink Verstappen (1:32.872)
Sobota 19. června 2021
3. trénink Verstappen (1:31.300)
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 20. června 2021
Závod 15.00