Prezidentovi Ferrari se líbí myšlenka seriálu o F1 na Netflixu

Louis Camilleri si pochvaluje vizi, jakou Liberty Media přinesla do formule 1. Výkonnému řediteli Ferrari se líbí také série o formuli 1 na Netflixu, která podle něj pomáhá k celkovému obrázku o F1.
Prezidentovi Ferrari se líbí myšlenka seriálu o F1 na Netflixu

Zatímco jeho předchůdce Sergio Marchionne, který zemřel v loňském roce, byl ohledně budoucích plánů Liberty Media skeptický, Camillerimu se přístup amerického konsorcia, které je v čele F1 od roku 2017, líbí.

Série Formula 1: Drive to Survive vysílaná přes službu Netflix podle něj nabízí jedinečný pohled do světa formule 1, jaký fanoušci v minulosti neměli.

„S příchodem Liberty, což je americká společnost, přišla i snaha o spolupráci a z tohoto pohledu odvedli dobrou práci. Museli se toho hodně naučit, ale dostávají se do toho a udělali už několik rozumných kroků,“ říká Camilleri.

V Austinu si pochvalují seriál na Netflixu. Mají díky němu rekordní prodeje

V Austinu si pochvalují seriál na Netflixu. Mají díky němu rekordní prodeje

„Jedním z příkladů je Netflix. Spousta lidí měla o F1 nulový zájem, ale seriál Drive to Survive je přilákal a najednou se o sportu chtěli dozvědět více. Byl to skvělý tah.“

Liberty Media ve F1 razí opačnou filozofii než její bývalý šéf Bernie Ecclestone. Od příchodu Liberty Media začala být formule 1 například aktivnější na sociálních sítích a celkově otevřenější fanouškům.

„Nevím, jestli z toho vytáhli velkou komerční hodnotu, ale z pohledu image a zájmu lidí to bylo důležité. Před třiceti lety byl lidský faktor ve F1 ještě mnohem prominentnější, ale postupně v průběhu let slábl. S příchodem rozpočtových stropů a nových technických pravidel (od roku 2021) doufám, že se lidský faktor znovu vrátí do popředí. Mladší generace hledají autenticitu a lidské propojení.“

Natáčení první série Drive to Survive se zúčastnilo osm týmů. Týmy Ferrari a Mercedes se do příprav nezapojily. Na základě úspěchu první série se oba týmy rozhodly svůj názor změnit a umožnily Netflixu natáčet letos během závodních víkendů jejich práci, která se objeví ve druhé sérii dokumentu.

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Verstappen: Začátek příští sezóny Red Bullu bude důležitý pro mou budoucnost

19:42 | FIA opět řeší porušení protokolů: Leclerc a Bottas se mezi závody vrátili domů. To sice mohou, ale musí zůstat ve své bublině. Oba budu upozorněni. Oba se také brání, že neudělal nic špatného (Leclerc například absolvoval dva testy).
18:10 | Albon řekl, že by předjetí Hamiltona udělal znovu úplně stejně.
17:18 | Ferrari přivezlo nové přední křídlo a podlahu. Možná stihne ještě dopravit i nové zadní křídlo.
16:16 | Konečně něco užitečného... F1 testuje grafiku, ve které je přepis rádiové komunikace s jezdcem....

GP Štýrska 2020

Pátek 10. července 2020
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 11. července 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 12. července 2020
Závod 15.10