Prezidentovi Ferrari se líbí myšlenka seriálu o F1 na Netflixu

Louis Camilleri si pochvaluje vizi, jakou Liberty Media přinesla do formule 1. Výkonnému řediteli Ferrari se líbí také série o formuli 1 na Netflixu, která podle něj pomáhá k celkovému obrázku o F1.
Prezidentovi Ferrari se líbí myšlenka seriálu o F1 na Netflixu

Zatímco jeho předchůdce Sergio Marchionne, který zemřel v loňském roce, byl ohledně budoucích plánů Liberty Media skeptický, Camillerimu se přístup amerického konsorcia, které je v čele F1 od roku 2017, líbí.

Série Formula 1: Drive to Survive vysílaná přes službu Netflix podle něj nabízí jedinečný pohled do světa formule 1, jaký fanoušci v minulosti neměli.

„S příchodem Liberty, což je americká společnost, přišla i snaha o spolupráci a z tohoto pohledu odvedli dobrou práci. Museli se toho hodně naučit, ale dostávají se do toho a udělali už několik rozumných kroků,“ říká Camilleri.

„Jedním z příkladů je Netflix. Spousta lidí měla o F1 nulový zájem, ale seriál Drive to Survive je přilákal a najednou se o sportu chtěli dozvědět více. Byl to skvělý tah.“

Liberty Media ve F1 razí opačnou filozofii než její bývalý šéf Bernie Ecclestone. Od příchodu Liberty Media začala být formule 1 například aktivnější na sociálních sítích a celkově otevřenější fanouškům.

„Nevím, jestli z toho vytáhli velkou komerční hodnotu, ale z pohledu image a zájmu lidí to bylo důležité. Před třiceti lety byl lidský faktor ve F1 ještě mnohem prominentnější, ale postupně v průběhu let slábl. S příchodem rozpočtových stropů a nových technických pravidel (od roku 2021) doufám, že se lidský faktor znovu vrátí do popředí. Mladší generace hledají autenticitu a lidské propojení.“

Natáčení první série Drive to Survive se zúčastnilo osm týmů. Týmy Ferrari a Mercedes se do příprav nezapojily. Na základě úspěchu první série se oba týmy rozhodly svůj názor změnit a umožnily Netflixu natáčet letos během závodních víkendů jejich práci, která se objeví ve druhé sérii dokumentu.

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Verstappen: Začátek příští sezóny Red Bullu bude důležitý pro mou budoucnost

Témata článku: , , ,

Aktuality

21:27 | Turečtí fanoušci formule 1 během streamu na Twitteru vybrali 100 tisíc lir (120 tisíc korun) na podporu oblastí zasažených zemětřesením. Mercedes (automobilka) posílá milion euro. 
16:23 | Mercedes a Aston Martin testují v Jerezu pro Pirelli. Video... 
11:46 | Ferrari představí svůj vůz za týden. Jmenovat se bude Ferrari SF-23. 
10:03 | Alfa Romeo představuje letošní vůz: 

Začátek sezóny

Prezentace
Red Bull 3. února
Williams 6. února
Alfa Romeo 7. února
AlphaTauri 11. února
Aston Martin 13. února
McLaren 13. února
Ferrari 14. února
Mercedes 15. února
Alpine 16. února
Testy Bahrajn
1. den 23. února
2. den 24. února
3. den 25. února