Prezidentem Ferrari bude Benedetto Vigna

Ferrari už zná jméno Camilleriho nástupce. Funkce se ujme po prázdninách.
Foto: Ferrari
Prezidentem Ferrari bude Benedetto Vigna | Foto: Ferrari

Vloni v prosinci rezignoval Louis Camilleri na funkci výkonného ředitele Ferrari a člena představenstva. Jeho funkci dočasně převzal prezident představenstva John Elkann. Od té doby Maranello hledalo Camilleriho nástupce.

Prezident Ferrari Louis Camilleri s okamžitou platností rezignoval

Prezident Ferrari Louis Camilleri s okamžitou platností rezignoval

Od 1. září se novým výkonným ředitelem& Ferrari stane Benedetto Vigna. Dvaapadesátiletý manažér v současné době zastává vedoucí funkci ve společnosti STMicroelectronics.

„Jeho hluboké porozumění technologiím, které jsou hnací silou většiny změn v našem odvětví, a jeho osvědčené inovační, obchodní a vůdčí schopnosti ještě více posílí Ferrari a jeho jedinečný příběh plný vášně a výkonu v nadcházející vzrušující éře,“ uvedl Elkann.

Podle Ferrari má Vigna zkušenosti z polovodičového průmyslu, který „rychle transformuje automobilový sektor“. Vigna „urychlí schopnost Ferrari být průkopníkem v aplikaci technologií nové generace“.

Další článek: Binotto od Ferrari v Baku čekal víc

20:24 | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.
19:18 | Ještě to není oficiální, ale podle The Times bude Turecko vyřazeno z červeného britského seznamu, což znamená pro britské zaměstnance týmů a F1 mírnější režim po návratu. GP Turecka by se tak na začátku října měla konat.
15. září | Šéf Astonu Martin Otmar Szafnauer odmítl spekulace o neshodách a třenicích se Sebastianem Vettelem jako 100 % nesmysl. Vettel má být brzy potvrzen také pro příští rok.
15. září | Dokument o Schumacherovi je už na Netflixu. Celkem ve 190 zemích a 30 jazycích a to včetně češtiny.