Prezident FIA bin Sulajim se stahuje z každodenního řízení aktivit v rámci F1

Prezident FIA Muhammad bin Sulajim se již na každodenní bázi nebude podílet na řízení F1 z pozice FIA. V této roli jej nahradí Nikolas Tombazis.
Foto: Getty Images 
Prezident FIA bin Sulajim se stahuje z každodenního řízení aktivit v rámci F1 | Foto: Getty Images

Když byl bin Sulajim v prosinci 2021 zvolen do čela Mezinárodní automobilové federace, bylo jednou z jeho prvotních úloh realizovat restrukturalizaci činnosti FIA v rámci F1.

To se týká probíhajících změn v oblasti řízení závodů a například i zřízení pozice generální ředitelky FIA, kterou zastává Natalie Robynová.

Nyní, po období řady sporů mezi FIA a vedením F1, dochází k další změně, když se prezident FIA Muhammad bin Sulajim stahuje z každodenního řízení aktivit v F1. Nově bude mít za řídící orgán formuli 1 na starost Nikolas Tombazis, jehož hlavní pracovní náplní dosud bylo vykonávání pozice ředitele FIA pro závody monopostů.

Podle vyjádření FIA jde o změny, které byly plánované.

„Prezident FIA má širokou působnost, která pokrývá celou šíři světového motoristického sportu a mobility. Nyní, když je dokončena strukturální reorganizace ve formuli 1, jde o další přirozený krok,“ citoval mluvčího FIA britský Autosport.

Další článek: Video: Leclerc se v Abú Zabí svezl ve 20 let starém Ferrari F2003-GA

Témata článku: ,