Prezident Ferrari osobně poděkoval fanouškům za podporu

K veřejným protestům se má přidat ještě BMW.
Prezident Ferrari osobně poděkoval fanouškům za podporu

Na Ferrari se od včerejšího zveřejnění rozhodnutí jeho správní rady nenastoupit do příští sezony za stávajcícíh pravidel chrlí vyjádření podpory od fanoušků na celém světě. Také proto se prezident značky Luca di Montezemolo rozhodl osobně fanouškům poděkovat:

"Drazí přátelé,

rád bych vám poděkoval za četné vzkazy podpory ze všech koutů světa v posledních hodinách, jak na našem webu tak e-mailem. Je důležité vědět, že se můžeme spolehnout na naše fanoušky na celém světě a zjistit, že sdílejí důvody, které nás vedly k takovému rozhodnutí. Pokud budeme donuceni opustit soutěž, jejíž jsme součástí posledních 60 let a ve které jsme dosáhli rekordního počtu vítězství, pak to bude proto, že chtějí změnit princip hodnot, na kterých je založena.

Pokud to tak bude, pak musím říci, že naše auta budou závodit v jiných soutěžích, kde - a tím jsem si jist - najdou nadšení a vášeň milionů fanoušků, kteří nás sledují na všech možných místech planety. Závodění je součástí DNA Ferrari, a to se nikdy nezmění.

Luca di Montezemolo."

Svá vyjádření nabídli i piloti týmu Felipe Massa a Kimi Räikkönen.

"Šampionát se dvěma různě rychlými vozy, je absurdní," řekl Massa. "Už letos jsme mohli vidět, co dokáže způsobit nejistota v pravidlech. A to si představte, co by se stalo příští rok.

Už v dětsví bylo Ferrari pro mě ikonou závodění. A jestli Scuderie opustí formuli 1, budou existovat další soutěže, ve kterých bude možné obdivovat červené vozy na závodní dráze."

"Je těžké si představit formuli 1 bez Ferrari," řekl Räikkönen. "Když jsem závodil za McLaren, s Ferrari se všichni srovnávali. Pochopil jsem, že je to více než jen tým, je to legenda.

S pravidly, jaké si FIA schválila pro příští rok, je těžké si představit formuli 1 takovou, jakou ji dnes známe. Nemohu si představit soutěž, ve které proti sobě bojují jezdci s auty postavenými podle různých pravidel."

Své odhodlání nestartovat příští rok za daných pravidel již deklarovaly Toyota, Red Bull, Ferrari a Renault. BMW by mělo brzy následovat. U Mercedesu se očekává, že zůstane veřejně stranou, podobně jako Williams, který se jako jediný tým závoděním ve formuli 1 živí.

Prezident Max Mosley prohlásil, že formule 1 se bez Ferrari případně obejde a zdá se, že Montezemolo se rozhodl toto přesvědčení otestovat. Ve skutečnosti se ale jedná o soustředěný útok klíčových týmů ve sdružení FOTA proti praktikám FIA. A to nejen na podobu pravidel pro rok 2010, ale také na způsob, jakým FIA úřaduje. Schvalování pravidel totiž není v souladu s protokolem a navíc ignoruje některé smluvní nároky Ferrari.

FOTA se také nelíbí, jak se FIA snaží vytvořit před veřejností obraz, že ona jediná se snaží snížit výdaje ve formuli 1. Přitom ve skutečnosti doposavad zcela ignorovala opatření FOTA vedoucí právě ke snížení nákladů a Max Mosley snahu týmů označil za "chabou". FOTA sama tvrdí, že nebýt jejích opatření, startovalo by letos méně týmů.

Před Velkou cenou Monaka se sejdou Luca di Montezemolo a Max Mosley, aby probrali možnosti dalšího vývoje. V zákulisí pokračují snahy o dosažení kompromisu. Problémem totiž nejsou rozpočtové stropy jako takové, ale způsob, jak na ně přejít. To je důvod, proč se automobilky bouří, kromě způsobů, jakým FIA nová pravidla zavádí.

Sledujte F1Sport.cz na Facebooku Další článek
9:21 | Ve věku 92 let zemřel Don Nichols, zakladatel týmu Shadow (v F1 mezi léty 1973 a 1980)
20. srpna | Pierre Gasly vyhrál první závod v japonské super formuli.
19. srpna | Nico Hülkenberg dnes slaví třicetiny.

GP Belgie 2017

Pátek 25. srpna 2017
1. trénink 10.00–11.30
2. trénink 14.00–15.30
Sobota 26. srpna 2017
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. srpna 2017
Závod 14.00

Nejčtenější články

Technika v Rakousku, Británii a Maďarsku

Technika v Rakousku, Británii a Maďa…

Spalování oleje, předehřívání hydraulického zavěšení kol, ale také novinky, které v posledních třech závodech před letní přestávkou představily jednotlivé týmy.

21.  8.  2017 | | 49 N/A
Räikkönen oficiálně prodloužil s Ferrari

Räikkönen oficiálně prodloužil s Fer…

Kimi Räikkönen oficiálně prodloužil smlouvu s Ferrari o jeden rok.

22.  8.  2017 | | 156 N/A
Wolff je překvapen vztahem Hamiltona s Bottasem

Wolff je překvapen vztahem Hamiltona…

Šéf týmu Mercedes Toto Wolff podle svých slov nečekal, že spolu budou Lewis Hamilton a Valtteri Bottas spolupracovat tak dobře, jak spolupracují.

20.  8.  2017 | | 47 N/A
Honda změnila vyhodnocování vývoje motoru

Honda změnila vyhodnocování vývoje m…

Hasegawa nedávno řekl, že Honda bojuje s korelací mezi dynamometrem a tratí. Nyní odhalil, že Honda změnila přístup k vývoji.

22.  8.  2017 | | 44 N/A
Třetí sezóna s Hondou: Alonso už byl na startu odsunut o 2,6 km

Třetí sezóna s Hondou: Alonso už byl…

Pohonné jednotky Honda mají nižší výkon v porovnání s konkurencí ale také nižší spolehlivost, což přináší nejen odstoupení ze závodů, problémy v trénincích ale především penalizace.

18.  8.  2017 | | 43 N/A