Prezident Ferrari odmítl výzvu italského ministra k odstoupení

Italský ministr bez portfeje Roberto Calderoli obvinil prezidenta Ferrari Lucu di Montezemola z prohry v boji o titul mistra světa a vyzval ho k odstoupení. Pochopitelně se setkal s odmítnutím.
Prezident Ferrari odmítl výzvu italského ministra k odstoupení

"Navzdory schopnostem výborného Alonsa dokázalo Ferrari ztratit již vyhraný šampionát," řekl Calderoli. "Zahanbila nás pomatená strategie a vinen je Montezemolo. Měl by okamžitě opustit Maranello, aby Ferrari nezpůsobil žádné další škody."

Montezemolo odpověděl italskému ministru prostřednictvím zprávy, která na stránkách Ferrari nese nadpis "Forza Ferrari!" A při tom se neváhal kriticky podívat na celou Itálii, což rozhodně nebývá zvykem. "Mrzí nás, že jsou venku politici připravení naskočit na vítězný vlak a pak hned volat po gilotině, když se přestane dařit," uvedl. "A nerozumíme nikomu, kdo si libuje v poraženeckých náladách a razí heslo: ´Všechno je špatně, musíme začít znovu od začátku.´ Jsou to typicky italské neduhy, kterých se musíme zbavit."

Maranellští připomněli, že v polovině sezóny byli odepisováni, a přesto se dokázali vrátit na vrchol a bojovat o titul až do posledního závodu. Krátkého výčtu se také dočkaly všechny úspěchy od roku 1997.

"Chceme poděkovat všem fanouškům, kteří nás vždy vřele a vášnivě podporovali, někdy i kritizovali, ale vždy nám projevovali náklonnost. V tak těžký den, jako je tento - pro vás určitě také - musíme přesto být hrdí na to, čeho jsme letos dosáhli. Musíme být hrdí na to, že jsme součástí této společnosti, která je a zůstane hrdostí naší země. Nechť je dnešek začátkem nové sezóny, ke které přistoupíme, jestli je to vůbec možné, s ještě větší vůlí zvítězit," dodal tým.

Diskuze (94) Další článek: Alonso: Vstávalo se mi těžko, ale dojem z šampionátu zůstává výborný
21:17 | Vypadá to, že Arrivabene x Binotto zatím 1:0. Binotto podle italských médií nedorazil do Austinu.
18:43 | TOP 5 jezdců v historii F1 podle Alonsa: Schumacher, Prost, Fangio, Senna a Hamilton.
15:20 | Potvrzeno... Schumacher i Ticktum se zúčastní prestižního závodu F3 v Macou... přesně za měsíc.
13:16 | Potvrzen harmonogram testů. Pojede se opět v Katalánsku a to od 18. do 21. února a od 26. února do 1. března.

GP USA 2018

Pátek 19. října 2018
1. trénink 17.00–18.30
2. trénink 21.00–22.30
Sobota 20. října 2018
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 21. října 2018
Závod 20.10