Prezident Ferrari odmítl výzvu italského ministra k odstoupení

Italský ministr bez portfeje Roberto Calderoli obvinil prezidenta Ferrari Lucu di Montezemola z prohry v boji o titul mistra světa a vyzval ho k odstoupení. Pochopitelně se setkal s odmítnutím.
Prezident Ferrari odmítl výzvu italského ministra k odstoupení

"Navzdory schopnostem výborného Alonsa dokázalo Ferrari ztratit již vyhraný šampionát," řekl Calderoli. "Zahanbila nás pomatená strategie a vinen je Montezemolo. Měl by okamžitě opustit Maranello, aby Ferrari nezpůsobil žádné další škody."

Montezemolo odpověděl italskému ministru prostřednictvím zprávy, která na stránkách Ferrari nese nadpis "Forza Ferrari!" A při tom se neváhal kriticky podívat na celou Itálii, což rozhodně nebývá zvykem. "Mrzí nás, že jsou venku politici připravení naskočit na vítězný vlak a pak hned volat po gilotině, když se přestane dařit," uvedl. "A nerozumíme nikomu, kdo si libuje v poraženeckých náladách a razí heslo: ´Všechno je špatně, musíme začít znovu od začátku.´ Jsou to typicky italské neduhy, kterých se musíme zbavit."

Maranellští připomněli, že v polovině sezóny byli odepisováni, a přesto se dokázali vrátit na vrchol a bojovat o titul až do posledního závodu. Krátkého výčtu se také dočkaly všechny úspěchy od roku 1997.

"Chceme poděkovat všem fanouškům, kteří nás vždy vřele a vášnivě podporovali, někdy i kritizovali, ale vždy nám projevovali náklonnost. V tak těžký den, jako je tento - pro vás určitě také - musíme přesto být hrdí na to, čeho jsme letos dosáhli. Musíme být hrdí na to, že jsme součástí této společnosti, která je a zůstane hrdostí naší země. Nechť je dnešek začátkem nové sezóny, ke které přistoupíme, jestli je to vůbec možné, s ještě větší vůlí zvítězit," dodal tým.

Další článek: Alonso: Vstávalo se mi těžko, ale dojem z šampionátu zůstává výborný

13:15 | Jezdci si budou muset dávat pozor na traťové limity v první a čtvrté zatáčce.
11:19 | Nico Hülkenberg bude v Portugalsku, ale jen jako záloha. Lance Stroll by měl jet.
11:07 | Haas bude mít v příštím roce novou jezdeckou sestavu. Koho? Spekuluje se o Schumacherovi a Mazepinovi. Ve hře mohou být i další jména (například Pérez). Podle dostupných informací tento víkend žádné další oznámení nepřijde.
9:40 | Členové Jezdecké akademie Renaultu (Oscar Piastri, Christian Lundgaard a Kuan-jü Čou) si během čtyřdenního testu v Bahrajnu vyzkouší vůz Renaultu z roku 2018.

GP Portugalska

Pátek 23. října 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 24. října 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 25. října 2020
Závod 14.10