Prezident Ferrari odmítl výzvu italského ministra k odstoupení

Italský ministr bez portfeje Roberto Calderoli obvinil prezidenta Ferrari Lucu di Montezemola z prohry v boji o titul mistra světa a vyzval ho k odstoupení. Pochopitelně se setkal s odmítnutím.
Prezident Ferrari odmítl výzvu italského ministra k odstoupení

"Navzdory schopnostem výborného Alonsa dokázalo Ferrari ztratit již vyhraný šampionát," řekl Calderoli. "Zahanbila nás pomatená strategie a vinen je Montezemolo. Měl by okamžitě opustit Maranello, aby Ferrari nezpůsobil žádné další škody."

Montezemolo odpověděl italskému ministru prostřednictvím zprávy, která na stránkách Ferrari nese nadpis "Forza Ferrari!" A při tom se neváhal kriticky podívat na celou Itálii, což rozhodně nebývá zvykem. "Mrzí nás, že jsou venku politici připravení naskočit na vítězný vlak a pak hned volat po gilotině, když se přestane dařit," uvedl. "A nerozumíme nikomu, kdo si libuje v poraženeckých náladách a razí heslo: ´Všechno je špatně, musíme začít znovu od začátku.´ Jsou to typicky italské neduhy, kterých se musíme zbavit."

Maranellští připomněli, že v polovině sezóny byli odepisováni, a přesto se dokázali vrátit na vrchol a bojovat o titul až do posledního závodu. Krátkého výčtu se také dočkaly všechny úspěchy od roku 1997.

"Chceme poděkovat všem fanouškům, kteří nás vždy vřele a vášnivě podporovali, někdy i kritizovali, ale vždy nám projevovali náklonnost. V tak těžký den, jako je tento - pro vás určitě také - musíme přesto být hrdí na to, čeho jsme letos dosáhli. Musíme být hrdí na to, že jsme součástí této společnosti, která je a zůstane hrdostí naší země. Nechť je dnešek začátkem nové sezóny, ke které přistoupíme, jestli je to vůbec možné, s ještě větší vůlí zvítězit," dodal tým.

Diskuze (94) Další článek: Alonso: Vstávalo se mi těžko, ale dojem z šampionátu zůstává výborný
19:57 | Jean-Eric Vergne uvedl, že novináři překroutili jeho slova. Red Bull ho prý nikdy nekontaktoval v souvislosti se sedačkou pro rok 2019.
19. srpna | Robert Wickens je po nehodě v IndyCar při vědomí a je transportován do nemocnice.
19. srpna | Velká nehoda v IndyCar. Závod přerušen odkaz
16. srpna | Alonso by se měl podle spekulací v následujících týdnech zúčastnit testu vozu IndyCar.

GP Belgie 2018

Pátek 24. srpna 2018
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 25. srpna 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 26. srpna 2018
Závod 15.10