Prezident Ferrari nevydržel bolest při sledování závodu až do konce

Luca di Montezemolo byl velmi zklamaný výkonností týmu Ferrari v Bahrajnu a okruh opustil předčasně.
Prezident Ferrari nevydržel bolest při sledování závodu až do konce

Do Bahrajnu přijel prezident Ferrari primárně kvůli tomu, aby s Berniem Ecclestonem a Jeanem Todtem diskutoval o možnostech, jak zatraktivnit současnou formuli 1.

Pak sledoval závod z garáže Ferrari, ale když viděl, jak se Alonso a Räikkönen trápí s pomalým vozem, nevydržel to do konce a odešel.

 „Nerad vidím Ferrari v takové formě. Lidé od motorů v továrně musí udělat velký kvalitativní skok vpřed.“

„Od tohoto závodu jsem moc nečekal, ale čekal jsem víc, než je tohle. Vidět Ferrari takhle pomalé na rovinkách, je velmi bolestivé.“

F14 T ztrácelo na konkurenci téměř ve všech oblastech. Pohonná jednotka mu neudělovala dostatečnou rychlost na rovinkách, zatímco trakce na výjezdu ze zatáček také byla slabá. Ani s výdrží pneumatik nemohl být tým spokojený.

Vozy poháněné Mercedesem jezdí vlastní třídu, přiznává Räikkönen

Vozy poháněné Mercedesem jezdí vlastní třídu, přiznává Räikkönen

Další článek: Mercedes: Hamilton a Rosberg měli volné ruce. Jen jsme chtěli oba v cíli

14:49 | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.
13:42 | Stále se řeší situace okolo Turecka, ve kterém se sice epidemická situace zlepšuje, ale platí přísné cestovní restrikce po návratu do Velké Británie. Ve hře je prohození závodu s Baku.
8. května | Podle Norrise mu Mazepin ovlivnil celou kvalifikaci. V Q1 musel nasadit druhou sadu pneumatik, v Q3 pak kvůli tomu jel první pokus na starých pneumatikách.
8. května | Poslední Nikita Mazepin dostal penalizaci 3 míst za zdržení Norrise v první části kvalifikace.