Prezident Ferrari: Mám ještě větší obavy než dřív

Po sérii dobrých výsledků si Scuderia Ferrari vyslechla chválu od Lucy di Montezemola, ale také výzvu k ještě lepším výkonům.
Prezident Ferrari: Mám ještě větší obavy než dřív

Ferrari je v posledních závodech v zajímavé situaci. Vyhrává, ale pořád si připomíná, že není nejlepší a že musí přidat.

"Mám obavy, a to ještě větší než po Valencii," řekl Montezemolo ve svém projevu k členům týmu. "Vidím velmi silné oponenty: McLaren hodně pokročil, Red Bull je velmi silný, Sauber měl závodní rychlost jako my a Lotus je chvílemi velmi silný."

"Proto musíme být velmi opatrní. Po těžkém začátku sezóny naši soupeři možná neočekávali, že Ferrari bude schopné tak hodně zabojovat a vrátit se zpět, ale teď zdvojnásobí své úsilí, aby nás porazili. Proto musíme zůstat soustředění a věnovat úsilí neustálému zlepšování."

Na setkání s prezidentem se také tleskalo, nejvíce pochopitelně Fernandu Alonsovi, ale také Felipemu Massovi, Julesovi Bianchimu a vedení týmu. Montezemolo zvlášť vyzdvihl šéfa stáje Stefana Domenicaliho.

"Když jsme před pár lety rozhodli, že zvolíme člověka, který v rámci naší společnosti vyrostl, tak někteří nad tímto nápadem ohrnovali nos, ale dnes mě těší, že vidím skutečného lídra týmu, kterému se daří. A to je to, co chci, co je hodné jména Ferrari."

Další článek: Video: Okruh v Budapešti z pohledu pneumatik

9:47 | Red Bull za chvíli uveřejní video, které natáčel v Česku a na Slovensku. Sledujte premiéru živě na Youtube: odkaz
9:05 | U Ferrari očkují nejen zaměstnance, ale začínají očkovat také jejich rodinné příslušníky...
14:43 | Od zítřka začíná platit nová směrnice, která zpřísňuje zátěžové testy ohebnosti zadních křídel.
14:28 | Fernando Alonso se připojil k výzvě UNICEF, aby země G7 darovaly vakcíny proti COVID-19 méně vyspělým zemím. Kromě Alonsa podepsalo výzvu přes 30 dalších ambasadorů UNICEF (například Lionel Messi, David Beckham, Sergio Ramos, Katy Perry).

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 19. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 20. června 2021
Závod 15.00