Prezident Ferrari: Kdybych neměl Alonsa, chtěl bych Vettela

Luca di Montezemolo znovu projevil obdiv vůči Sebastianu Vettelovi. U Ferrari by ho chtěl, kdyby neměl Fernanda Alonsa, spolu si je nedokáže představit.
Prezident Ferrari: Kdybych neměl Alonsa, chtěl bych Vettela

Montezemolo už během sezóny řekl, že kdyby měl ze současného startovního pole jmenovat nemaranellského jezdce, který u něj budí největší zájem, musel by uvést Vettela.

Své sympatie k trojnásobnému mistru světa nyní zopakoval v rozhovoru pro Auto Motor und Sport. "Kdyby musel Alonso z nějakého důvodu zítra skončit, kdyby se třeba se svojí přítelkyní odstěhoval na Havaj, tak bych chtěl Vettela," řekl. "Alonso a Vettel, to by bylo těžké."

Prezident Ferrari je totiž stále přesvědčený, že dva kohouti na jedno smetiště nepatří, jak už to jednou řekl. "Když máte nejlepšího jezdce na světě, musíte mu poskytnout optimální podmínky."

A proč se Montezemolovi líbí ze všech ostatních nejvíc zrovna Vettel? "Je mladý, stojí oběma nohama na zemi a má nezlomnou vůli vítězit," vysvětloval. "Před čtyřmi roky mě na něj upozornil Schumacher, protože Vettela zná už od motokár. Musím říct, že měl Michael pravdu."

"Vettel je potenciálním budoucím jezdcem Ferrari. Bylo to tak také s Ayrtonem Sennou. Rok před svojí smrtí za mnou přišel a řekl: ´Jednoho dne budu muset jezdit pro Ferrari.´"

A Vettel by měl přednost i před Lewisem Hamiltonem. "Protože je mladší a protože by Ferrari bylo pro Hamiltona třetím týmem po McLarenu a Mercedesu. Když už jste ve třetím týmu, je vaše kariéra v druhé polovině..."

A co Vettelova kritika soupeřů, kteří "zkoušeli špinavé triky", čímž mínil Ferrari? "V zápalu boje říkáte věci plné emocí," reagoval prezident Ferrari a k obětování Massy prostřednictvím převodovky v Austinu dodal: "Akceptuji, když někdo nesouhlasí, ale odmítám obvinění, že jsme udělali něco nesprávného."

"Bylo to týmové rozhodnutí a udělal bych ho znovu. Kdo je zaměstnán u Ferrari, jezdí pro Ferrari, a ne pro sebe."

Diskuze (164) Další článek: Berger vyloučil, že by mohl nahradit Hauga
16:06 | Příští týden proběhnou v Abú Dhabí testy 18palcových pneumatik ale také testy juniorských jezdců. Robert Švarcman bude jezdit s Haasem ale také s Ferrari (tam společně s Fuocem).
14:49 | Uveřejněna startovní listina pro rok 2022: Kuan-jü Čou s číslem 24, Ferrari zatím bez Mission Winnow a Red Bull / AlphaTauri s motory Red Bull Powertrains.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00