Prezident Ferrari: Jestli jsme opravdu pozadu, budu chtít odpovědi

Luca di Montezemolo naznačil, že jeho trpělivost v roli prezidenta Ferrari není nekonečná. Doufá, že jeho tým na tom není tak špatně, jak se zdá.
Prezident Ferrari: Jestli jsme opravdu pozadu, budu chtít odpovědi

Po předsezónních testech Ferrari nepatří mezi favority a sami členové týmu odhadli, že v Grand Prix Austrálie zřejmě nebudou moci bojovat o stupně vítězů.

"Hovořil jsem s Alonsem a ten mi řekl, že je na našem autě mnoho dobrých věcí, ale že bude trvat, než dokážeme využít jejich potenciál," řekl Montezemolo na autosalonu v Ženevě. "Je to auto, kterému musíme teprve porozumět, a až v Melbourne budeme vědět, jak na tom jsme."

"Já doufám, že se ty předpovědi o nás mýlí. Ale pokud jsou pravdivé, tak budu chtít vědět, proč se to stalo a jaká je naše ztráta, kolik toho budeme muset dohnat."

Všechny týmy mají už jen devět dní, než jejich vozy vyjedou do prvního volného tréninku v Melbourne. Během dvoutýdenní přestávky, která nastala od posledních testů, se dají ve formuli 1 stihnout téměř zázraky, ale předpokladem je, že inženýři dobře porozumí problémům, které vůz má.

Podle technického novináře Giorgia Pioly pracuje Ferrari na výrazných úpravách šasi F2012. Změny se týkají i bočnic a údajně jsou tak velké, že by mohly vyžadovat absolvování nových nárazových testů FIA. Podobné úpravy by mohly chystat i další týmy.

Další článek: Marussia prošla napodruhé nárazovými testy FIA