Převládají pozitiva, hlásí navzdory brzkému odstoupení z Le Mans Mick Schumacher | Foto: Getty Images / Ker Robertson

Foto: Getty Images / Ker Robertson

Převládají pozitiva, hlásí navzdory brzkému odstoupení z Le Mans Mick Schumacher

Mick Schumacher svoji první 24hodinovku v Le Mans kvůli technickému problému nedojel. Přesto své vystoupení ve slavném závodě hodnotí pozitivně.

Mick Schumacher během uplynulého víkendu napodobil svého otce Michaela, a stejně jako on se zúčastnil 24hodinovky v Le Mans.

Jenže zatímco sedminásobný mistr světa F1 obsadil v roce 1991 pátou příčku, jeho syn při premiéře ve slavném závodě cíl neviděl, když společně se svými kolegy z vozu čísla 36 stáje Alpine musel své snažení vzdát kvůli poruše pohonné jednotky.

Posádka Micka Schumachera musela ze závodu odstoupit ještě před dovršením první čtvrtiny závodu. Přesto nebyl bývalý pilot F1 ze svého vystoupení zklamán.

„Do té doby jsme byli velmi rychlí, což je velmi pozitivní. Měli jsme problém s motorem, kvůli kterému jsme bohužel museli odstavit oba vozy. Myslím si ale, že se nemáme příliš soustředit na špatné stránky, ale zaměřit se na pozitiva,“ uvedl Schumacher, kterého cituje web RacingNews365.

„Na této dráze jsme toho v posledních dnech najezdili opravdu dost a hodně jsme se o ní naučili. Myslím, že jsme jako tým vyrostli,“ nechal se slyšet 25letý závodník, jenž v Le Mans odjel jediný stint. Ten však byl pro rezervního pilota Mercedesu F1 úspěšný, když se posouval vpřed a zajížděl časy srovnatelné s čelem závodu. 

„Můj jediný stint byl velmi pozitivní, takže z toho mám opravdu velkou radost,“ dodal.

Doporučujeme

Články odjinud