Převálcujte pilota F1. MiniDrivers nově také jako skvělá hra pro mobily!

Převálcujte pilota F1. MiniDrivers nově také jako skvělá hra pro mobily!

Legendární animovaný seriál MiniDrivers se dočkal nového zpracování. Nyní si můžete s „minis“ zajezdit ve svém mobilu. Hra z dílny Ivanovich Games se opravdu povedla.

Fanoušci F1 MiniDrivers asi znají, čtenáři F1sport je znají určitě, protože jejich videa pravidelně zveřejňujeme. MiniDrivers vždy vtipnou formou rekapitulují uplynulý závod formule 1 ale také MotoGP a nově formule E.

Od pátku jsou MiniDrivers také hrou pro Android a iOS. Počítá se prý také s Windows Phone. 

Hru jsme zatím otestovali jen zběžně, bude se navíc nepochybně vyvíjet, takže berte informace s určitou rezervou.

MiniDrivers Game je zdarma. Jakmile si ji nainstalujete, měli byste jako správný jezdec F1 získat super licenci. Musíte absolvovat několik krátkých závodů a hru si osahat. Pak vás hra pustí do podrobné nabídky. K dispozici jsou tři režimy: sezóna, turnaj a online. Nechybí samozřejmě ani odkaz na slavnou kreslenou sérii. 

g3.jpg

Můžete tak jezdit po okruzích letošní sezóny a sbírat vítězství nebo se utkat s ostatními hráči z celého světa prostřednictvím internetu (prý jednou týdně).

Okruhy jsou krátké, závod obvykle (v režimu turnaj) trvá 1 až 3 kola. V režimu turnaj musíte vždy zajet výsledek, aby vás hra pustila do dalšího závodu. Velmi se mi líbil pouštní Bahrajn nebo Monako, kde jedete z kopce podél vody a dokonce tunelem. Dál jsem bohužel zatím neměl čas dojít, takže okruhy po Monaku nemohu hodnotit.

Za stupně vítězů dostáváte odměnu v podobě dolarů. Někdy se znásobí díky sponzorům. Za dolary byste si měli mít možnost vylepšit vlastnosti svého vozu nebo si koupit některý z vozů F1. Pokud vás sbírání dolarů nebaví, můžete si je koupit.

g4.jpg

Ovládání hry

V recenzi na Play jsem četl, že hra je sice pěkná ale nepoužitelná, protože monoposty fakticky nelze ovládat a hned v první zatáčce nabouráte. Není to pravda.

Pokud si hru spustíte, dejte vlevo nahoře pauzu. Tím se vám otevře nabídka s nastavením. Vybrat si lze z jiných kamer (včetně mnou preferovaného onboard záběru) a způsob ovládání. Je pravdou, že defaultně nastavené ovládání pomoci šipek je dost nešikovné.

První zatáčku jsem skutečně nevybral a v té druhé jsem utopil Lewise Hamiltona. Je ale možnost přepnout na ovládání pomoci akcelerometru. Jinými slovy: zatáčíte pak pouhým nakloněním mobilu. Kromě zatáčení máte k dispozici už jen možnost couvat (ikonka vpravo). 

g2.jpg

Závody jsou přesně v duchu MiniDrivers. Po trati proto chytáte jakési svítící krabice, za které dostanete některou se zbraní proti soupeřům. Po soupeři můžete hodit pneumatikou nebo bumerangem (který se ale nevrací) nebo ho převálcovat. Po vzoru Kimiho můžete soupeře zmrazit, získat dočasný vyšší výkon vypitím Red Bullu, vylít na trať olej nebo získat dočasnou ochranu před nástrahami soupeřů (safety car).

Ke stažení:

Doporučujeme

Články odjinud