Přetaví Leclerc na třetí pokus pole position ve vítězství v domácí velké ceně? Monačan tomu věří | Foto: Getty Images / Mark Thompson

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Přetaví Leclerc na třetí pokus pole position ve vítězství v domácí velké ceně? Monačan tomu věří

Charles Leclerc vyrazí do domácí Velké ceny Monaka formule 1 z nejvýhodnější pozice, když vyhrál dnešní kvalifikaci před Oscarem Piastrim a svým týmovým kolegou z Ferrari Carlosem Sainzem.

Monačan zvládl nástrahy městského okruhu v Monte Carlu a o 154 tisícin porazil druhého Piastriho. Pro Leclerca je to třetí pole position v Monaku a doufá, že ji už tentokrát po smůle, kterou na domácí trati měl v minulých letech, dokáže přetavit v první monacké vítězství.

„Bylo to dobré. Ten pocit po dojetí kvalifikačního kola je tady vždy velmi, velmi výjimečný. Mám z toho kola opravdu radost,“ řekl Leclerc.

„Je to skvělý pocit. Nyní ale vím, že kvalifikace není všechno, hodně ale pomůže do nedělního závodu. Musíme v neděli všechno poskládat dohromady, což se nám v minulých letech nepovedlo. Jsme ale silnější tým, jsme v lepší pozici. Jsem si jistý, že zítra můžeme dosáhnout velké věci, cílem je samozřejmě vítězství.“

Ačkoliv v kvalifikaci svou rychlost v Monaku Leclerc už ukázal, zatím nikdy se nedostal na stupně vítězů.

V roce 2021 si zajistil pole position, ale na konci kvalifikace boural a před startem závodu se objevil problém s převodovkou, který už tým nestihl vyřešit a Leclerc do závodu nemohl nastoupit. O rok později získal pole position znovu, Ferrari ale závod prohrálo strategickou chybou.

„Potřebuji dobrý rozjezd, jakmile se nám to podaří, věřím, že i Carlos bude mít skvělý start a do první zatáčky vjede za mnou na druhém místě. A když budeme na prvních dvou místech, můžeme to kontrolovat jako tým. To by byl skvělý scénář. Ať se ale stane cokoliv, musíme přivézt vítězství.“

Sainz z druhé řady

Aby se ale Leclercův ideální scénář naplnil, bude muset Sainz na startu předjet Oscara Piasriho, který se dostal mezi obě ferrari na druhé místo.

„Myslím, že po náročném vstupu do víkendu jsem se dnes dobře posunul. Samozřejmě nejsem spokojen, jelikož bych raději byl v první řadě. Zítra ale budeme mít dobrou šanci bojovat a je před námi dlouhý závod. Gratuluji Charlesovi k domácí pole position!“ řekl Sainz.

Doporučujeme

Články odjinud