Přestupové spekulace: Konec Icemana, debut šampiona formule E a návrat Albona

V nejbližších dnech by měly jezdecké sestavy pro příští rok dostat konkrétnější obrysy.
Foto: Formula E
Přestupové spekulace: Konec Icemana, debut šampiona formule E a návrat Albona | Foto: Formula E

Obecně se předpokládá, že Valtteriho Bottase nahradí u Mercedesu George Russell. Toto Wolff už potvrdil, že tým rozhodl, ale zatím není připraven nic oznámit. S největší pravděpodobností se Mercedes snaží sehnat sedačku pro Valtteriho Bottase. Fin by měl zamířit do Alfy Romeo, kde nahradí Kimiho Räikkönena. 

Oznámení o rošádě by mělo přijít v Monze. Stále se sice jedná o spekulace, ale dnes už jsou v takové fázi, že by bylo velkým překvapením, pokud by tomu bylo jinak. 

Tohle není Afghánistán, kdo nechtěl, nemusel závodit, myslí si Ecclestone

Tohle není Afghánistán, kdo nechtěl, nemusel závodit, myslí si Ecclestone

Bottas dříve závodil za Williams, ale u Alfy Romeo se bude také cítit jako doma. Frédérica Vasseura zná už z působení v juniorských sériích. 

Mnohem zajímavější jsou další volné sedačky. Podle RacingNews365.com by druhé místo u Alfy Romeo měl obsadit čerstvý mistr světa formule E Nyck De Vries. Pokud by se to potvrdilo, tvořili by jezdeckou sestavu partnera Ferrari dva jezdci spojení s Mercedesem. Je to paradoxní, ale v Maranellu nemusí být smutní. Se svou současnou jezdeckou sestavou jsou spokojeni, změny se nečekají a stále budou mít ve F1 Micka Schumachera. 

Nyck de Vries je mistrem světa formule E! Rivalové bourali

Nyck de Vries je mistrem světa formule E! Rivalové bourali

Antonio Giovinazzi by tak měl podle aktuálních spekulací přijít o sedačku. Novou práci by však hledat nemusel. Ferrari s ním podle RacingNews365.com počítá pro projekt hypercaru ve WEC.

Dalším z kandidátů na sedačku u Alfy Romeo má být junior Ferrari Callum Ilott, i když jeho šance jsou prý nižší. 

Pokud George Russell odejde do Mercedesu, uvolní se jedna sedačka u Williamsu. Stáj z Grove má podle svých slov dlouhý seznam. Na jeho vrcholu by měl být nyní Alexander Albon. Christian Horner ve Spa potvrdil, že se mu tým snaží sehnat sedačku. 

Váš názor Další článek: Odstartovat Q3 byla chyba, uznal Masi
23:58 | Podle webu RACER bude Nico Hülkenberg v pondělí na okruhu Barber testovat vůz McLarenu pro IndyCar.
18. října | Fernando Alonso zdá se pojede v USA se designem helmy, kterým chce podpořit sopečnou erupcí zasažený ostrov La Palma. Více uveřejní ve čtvrtek.
18. října | Bývalý šéf motorářů Renaultu Remi Taffin našel novou práci. Bude technickým ředitelem společnosti ORECA, který působí ve vytrvalostních závodech.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink 18.30–19.30
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00