Přestupové spekulace: Konec Icemana, debut šampiona formule E a návrat Albona

V nejbližších dnech by měly jezdecké sestavy pro příští rok dostat konkrétnější obrysy.
Foto: Formula E
Přestupové spekulace: Konec Icemana, debut šampiona formule E a návrat Albona | Foto: Formula E

Obecně se předpokládá, že Valtteriho Bottase nahradí u Mercedesu George Russell. Toto Wolff už potvrdil, že tým rozhodl, ale zatím není připraven nic oznámit. S největší pravděpodobností se Mercedes snaží sehnat sedačku pro Valtteriho Bottase. Fin by měl zamířit do Alfy Romeo, kde nahradí Kimiho Räikkönena. 

Oznámení o rošádě by mělo přijít v Monze. Stále se sice jedná o spekulace, ale dnes už jsou v takové fázi, že by bylo velkým překvapením, pokud by tomu bylo jinak. 

Tohle není Afghánistán, kdo nechtěl, nemusel závodit, myslí si Ecclestone

Tohle není Afghánistán, kdo nechtěl, nemusel závodit, myslí si Ecclestone

Bottas dříve závodil za Williams, ale u Alfy Romeo se bude také cítit jako doma. Frédérica Vasseura zná už z působení v juniorských sériích. 

Mnohem zajímavější jsou další volné sedačky. Podle RacingNews365.com by druhé místo u Alfy Romeo měl obsadit čerstvý mistr světa formule E Nyck De Vries. Pokud by se to potvrdilo, tvořili by jezdeckou sestavu partnera Ferrari dva jezdci spojení s Mercedesem. Je to paradoxní, ale v Maranellu nemusí být smutní. Se svou současnou jezdeckou sestavou jsou spokojeni, změny se nečekají a stále budou mít ve F1 Micka Schumachera. 

Nyck de Vries je mistrem světa formule E! Rivalové bourali

Nyck de Vries je mistrem světa formule E! Rivalové bourali

Antonio Giovinazzi by tak měl podle aktuálních spekulací přijít o sedačku. Novou práci by však hledat nemusel. Ferrari s ním podle RacingNews365.com počítá pro projekt hypercaru ve WEC.

Dalším z kandidátů na sedačku u Alfy Romeo má být junior Ferrari Callum Ilott, i když jeho šance jsou prý nižší. 

Pokud George Russell odejde do Mercedesu, uvolní se jedna sedačka u Williamsu. Stáj z Grove má podle svých slov dlouhý seznam. Na jeho vrcholu by měl být nyní Alexander Albon. Christian Horner ve Spa potvrdil, že se mu tým snaží sehnat sedačku. 

Další článek: Odstartovat Q3 byla chyba, uznal Masi

11:48 | 46. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec F1 a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya.
12:48 | F1 má tento víkend volno, ale večer ve 21:00 se jede závod IndyCar na slavném okruhu Laguna Seca. Sledovat ho můžete prostřednictvím služby DAZN (stojí 39 Kč měsíčně).
17. září | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
17. září | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00