Přestup Marshalla k McLarenu nesouvisí s možnými dodávkami motorů, tvrdí Horner

Šéf týmu Red Bull Christian Horner uvedl, že přestup Roba Marshalla z rakouské stáje k McLarenu nemá žádnou souvislost s případnými dodávkami pohonných jednotek.
Foto: Getty Images / Quinn Rooney
Přestup Marshalla k McLarenu nesouvisí s možnými dodávkami motorů, tvrdí Horner | Foto: Getty Images / Quinn Rooney

Koncem května McLaren oznámil, že se novým členem britského týmu od ledna příštího roku stane Rob Marshall, který dosud dlouhá léta působil v Red Bullu, kde zastával post hlavního inženýra.

V souvislosti s tím, že byl McLaren nedávno spojován s možným odebíráním motorů od Red Bullu od sezony 2026, se začalo spekulovat, zda náhodou Marshallův přestup nesouvisí s těmito plány.

Tyto teorie však minimálně prozatím ukončil šéf Red Bullu Christian Horner.

„Ne, Rob neodešel kvůli motorům,“ uvedl Horner na dotaz Autosportu.

„Samozřejmě nás již pár týmů ohledně odebírání motorů kontaktovalo. Našim plánem v tuto chvíli však je dodávat motory dvěma týmům, protože se nechceme v prvním roce přetěžovat (od sezony 2026 si bude Red Bull vyrábět motory s podporou Fordu sám, pozn. red.) . A těmi týmy s největší pravděpodobností budou stáje, které vlastní Red Bull (Red Bull Racing a AlphaTauri, pozn. red.),“ doplnil boss rakouské stáje.

Nyní jednáme s Mercedesem, tvrdí McLaren

Stejně jako Red Bull, i samotný McLaren potvrdil, že příchod Marshalla do Wokingu s motory nesouvisí.

„Mohu říct, že v tomto ohledu žádná souvislost neexistuje,“ uvedl týmový šéf McLarenu Andrea Stella, který rovněž přiblížil, jak probíhají jednání o dodávkách motorů od sezony 2026, kdy přijdou na řadu nová technická pravidla.

„Před několika měsíci jsme vedli rozhovory s Red Bullem v rámci zkoumání toho, co je k dispozici na trhu, pokud jde o pohonnou jednotku pro rok 2026,“ prohlásil Ital.

„V tuto chvíli jsme ale v jednání s HPP (s Mercedesem, pozn. red.) a diskuze jsou poměrně daleko. Žádná konverzace s Red Bullem tedy neprobíhá,“ dodal Stella, podle jehož slov se zdá, že by McLaren mohl využívat motory Mercedes i po roce 2026.

Další článek: Neočekáváme, že bychom měli Red Bullu v Kanadě šlapat na paty, zní z Mercedesu

Témata článku: ,