Přestup do Racing Pointu? Vettel by musel být hodně trpělivý, myslí si Ricciardo

Spekuluje se, že by Sebastian Vettel mohl v příštím roce jezdit za Racing Point, ze kterého se stane Aston Martin.
Foto: Getty Images / Robert Cianflone
Přestup do Racing Pointu? Vettel by musel být hodně trpělivý, myslí si Ricciardo | Foto: Getty Images / Robert Cianflone

Sebastian Vettel jezdil za Toro Rosso, se kterým dokázal jako jediný jezdec vyhrát závod. Byl ale mladý a s vyhlídkou přestupu do Red Bullu. Do něj se také dostal a získal s nim čtyři tituly. Poté přešel do Ferrari, kde ale už své úspěchy nezopakoval. Přesto mohl bojovat o pódia a mnohokrát také o vítězství. 

Pokud Vettel přestoupí do Astonu Martin, bude to podle Ricciarda pro Vettela „neznámé území“. Bude si muset zvyknout, že nebude bojovat o vítězství a tituly. Ricciardo sám se v podobné situaci ocitl po přestupu z Red Bullu do Renaultu. 

Podle Vettela Binotto neříká pravdu, když zdůvodňuje jeho konec u Ferrari

Podle Vettela Binotto neříká pravdu, když zdůvodňuje jeho konec u Ferrari

„Sebastian jezdil skoro celou svou kariéru v tomto sportu na čele,“ řekl Ricciardo. „Snad každý rok, co ve formuli 1 závodí, se ocitl na stupních vítězů. Pokud zamíří do středu pole, bude to pro něj neznámé území.“

„Vyžaduje to otevřenější mysl a trochu trpělivosti. Ale je to na něm, kde vidí další kapitolu své kariéry.“

Ve věku 33 let se obvykle ve F1 do důchodu neodchází. Vettel by mohl v královně motorsportu zůstat ještě 3, 4 sezóny. Sám ale uvedl, že nechce jezdit jen „aby jezdil“ a už vůbec ne kvůli penězům.

Vettel řekl, že by nabídku Red Bullu zřejmě přijal. Jednal i s Renaultem

Vettel řekl, že by nabídku Red Bullu zřejmě přijal. Jednal i s Renaultem

„Pokud má stále chuť soutěžit na nejvyšší úrovni, tak si stoprocentně myslím, že by měl pokračovat,“ říká Ricciardo. „Pokud je to ale ve středu pole, je to většinou běh na delší trať. Nelze se uvázat jen na dalších 12 měsíců, musí to být na dva nebo tři roky.“

„Jako jeho bývalý týmový kolega ho mám rád a ve sportu ho určitě respektuji. Doufám, že pokud bude chtít pokračovat, tak že najde místo, kde bude spokojený.“

Další článek: EisKing NEWS: Brutální Portimão, nebezpečná Imola a sněžení na Nürburgringu! Novinky v kalendáři F1

12:46 | Další změna u Charouze ve F3. Po dvou víkendech končí Hunter Yeany. Pro finále v Soči ho nahradí Ayrton Simmons, který má zkušenosti z britské F4 (tam byl druhý) nebo z asijské F3.
11:48 | 46. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec F1 a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya.
19. září | F1 má tento víkend volno, ale večer ve 21:00 se jede závod IndyCar na slavném okruhu Laguna Seca. Sledovat ho můžete prostřednictvím služby DAZN (stojí 39 Kč měsíčně).
17. září | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00