Přestavba okruhu v Mexiku se chýli ke konci

Autódromo Hermanos Rodriguez bude letos v listopadu po třiadvaceti letech opět hostit velkou cenu Formule 1.
Přestavba okruhu v Mexiku se chýli ke konci

Rekonstrukce okruhu, který bude znovu dějištěm Velké ceny Mexika, je podle pořadatelů závodu hotová z 80 procent.

V Mexiku závodila F1 v letech 1963-1970 a následně 1986-1992. Pro letošní závod musel okruh projít velkou rekonstrukcí, aby splňoval moderní bezpečnostní požadavky. Podle promotéra Federica Gonzáleze Compeána jsou však práce již téměř u konce.

„Po 23 leté absenci je tu spousta nadšení, nejen v Mexico City, ale po celé zemi. Lidé odpočítávají dny a my jsme skoro připraveni,” řekl González Compeán.

„S výstavbou jsme z 80% hotovi, cítíme se tedy být jistí. Nyní se zaměřujeme na zkušené lidi, které budeme v rámci velké ceny mít. Není to jen o samotném závodě, je to o zkušenostech a o tom, co během celého víkendu lidé očekávají.”

O F1 je v Mexiku zájem, o čemž svědčí fakt, že vstupenky pro letošní rok byly za chvíli vyprodány. González Compeán si je přitom dobře vědom, že skutečnou výzvou bude udržet takový zájem i pro další roky.

„V sérii, kterou vlastníme, což je Mexická série NASCAR, prodáme za rok kolem 100 000 lístků. Tady jsme tohle prodali skoro v první várce lístků. Výzvou pro nás je to teď udržet. Nemůžeme k tomu přistupovat tak, že 'OK, máme vystaráno pro dalších pět let'. Jsme si vědomi toho, že se musíme soustředit na kontinuitu.”

González Compeán by přitom rád na okruhu přivítal další dvě až tři nové šampionáty. Jedním z nich je mistrovství světa silničních motocyklů MotoGP.

Letošní ročník Velké ceny Mexika navíc už má i svého ambasadora. Stal se jím dvojnásobný mistr světa F1 Emerson Fittipaldi, který by měl ještě více pomoci k propagaci celé akce.

Další článek: Moutonovou nezajímá role, jakou má Carmen Jordá

Témata článku: