Přestali vyhrávat a už chtějí měnit pravidla, říká Lowe o Red Bullu

Paddy Lowe poskytl krátký rozhovor pro stránky Adama Coopera. Technický ředitel Mercedesu jen nevěřícně kroutí hlavou nad nápady a požadavky Red Bullu.
Přestali vyhrávat a už chtějí měnit pravidla, říká Lowe o Red Bullu

Lowe říká, že Red Bull prosazuje své nápady především ve vlastním zájmu. Red Bull nebo spíše Renault a Ferrari chtěli vývoj pohonných jednotek v průběhu sezóny. To nakonec neprošlo, protože pro změnu pravidel by na konci roku museli být všichni.

Red Bull nově navrhuje změnit pohonné jednotky od roku 2016. Přišel s nápadem na spalovací motor se dvěma turby jednotným ERSem.

Red Bull navrhuje osekat současné pohonné jednotky

Red Bull navrhuje osekat současné pohonné jednotky

„Takže dvě turba mají být levnější a oproti klasickému turbu mají klesnout náklady,“ diví se Lowe, který moc nechápe, jak by to fungovalo.

„Máme zde poměrně jasná pravidla, která byla nastavena se souhlasem všech,“ pokračuje technický šéf Mercedesu. Podle něj jsou pravidla taková, aby zaručovala dlouhodobou stabilitu. „Pokud chce někdo změnit pravidla už po tak krátké době, je to jen o jeho osobním zájmu.“

„Není nic jasnějšího, než příklad toho, co právě vidíme. Když má někdo pocit, že momentálně není na vrcholu, tak jsou najednou špatná pravidla. Nepamatuji si, že by se dělo něco takového v minulosti. Pracoval jsem v týmech, které zažily dobré i zlé časy a nepamatuji si na nikoho, kdo by říkal, že je třeba změny pravidel tak, aby mohl zase vyhrávat.“ 

Další článek: Video: Onboard záběry z Vettelovy projížďky ve Fioranu