Premiéru Red Bullu RB6 zkazil drobný únik oleje

Tým Red Bull Racing debutoval v Jerezu se svým letošním vozem a i když premiéru celkově hodnotí pozitivně, menší potíže způsobil únik oleje.

"Pocity jsem měl dobré," řekl Mark Webber, jenž do RB6 usedl jako první. "Kvůli proměnlivým podmínkám to nebyl úplně čistý den testování, ale je to stejné pro všechny. Pak jsme měli smolný únik oleje, jehož největším důsledkem byly diskuze."

"Bylo to nešťastné, s odstupem času se dá říct, že jsme to asi mohli řešit lépe, ale tak to občas chodí. Na trati jsme nestrávili čas, který jsme měli, ale nakonec jsme odjeli 50 kol."

Chování vozu odpovídá podle Webbera představám týmu, i když na mokré trati lze soudy vynášet jen těžko. "Vše bylo takové, jaké být mělo, jaké jsme to očekávali," řekl. "Žádnými záludnostmi vůz netrpí." Australan také poznal dopady větší palivové nádrže, kvůli níž se prodloužil celý vůz. "Ano, je to přirozené," odpověděl na otázku, zda je auto línější v pomalých sekcích. "To tak u delšího vozu je. Například v páté šikaně je línější. Taková je fyzika."

Red Bull Racing dokončil svůj letošní monopost jako poslední z etablovaných týmů, ale Webber v tom problém nevidí. Věří, že Adrian Newey znovu postavil rychlé auto. "Nikdy nevíte, s čím přijde a můžete si myslet, že to bude něco zvláštního nebo jiného," řekl australský jezdec. "Ale při změnách pravidel obvykle odvádí dobrou práci a my věříme, že se jedná o dobrou evoluci toho, co jsme měli loni. Doufáme, že si zachováme výhodu."

Další článek: Ferrari: Alonsova zpětná vazba je velmi dobrá, ale vůz teď neovlivní