Premiérovou GP Ruska dostal na starost šéf závodu v Abú Zabí

Rusové nechtějí ponechat nic náhodě a pro organizační zajištění své první Grand Prix formule 1 najali zkušeného Richarda Cregana.
Premiérovou GP Ruska dostal na starost šéf závodu v Abú Zabí

Cregan v minulosti pracoval pro tým Toyota, ale v posledních letech byl známý jako šéf závodu v Abú Zabí. Na Yas Marině ale bude od teď jen poradcem, protože se nově stal šéfem GP Ruska, která se pojede příští rok v Soči.

"Znalosti a zkušenosti, které v průběhu této spolupráce získáme, zajistí nejen hostování prvotřídní Grand Prix, ale také celoroční efektivní využití okruhu v Soči," řekl promotér závodu Oleg Zabara.

Cregan podepsal tříletou smlouvu. "Věřím, že se ruská Grand Prix stane jednou z ikonických událostí kalendáře formule 1 a velmi úspěšným byznysem díky využití úžasných předností a vášně týmu zde v Soči," dodal.

Další článek: Ecclestone: S pořadateli GP v New Jersey bychom se mohli soudit, chceme někoho jiného

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.