Premiéra Lotusu T127 se odehrála bez větších problémů

Tým Lotus ve středu poprvé řádně testoval se svým vozem a s výsledkem byl spokojený. Až na pár drobností jezdil T127 bezchybně, řídil ho Fairuz Fauzy.

"Pro celý tým to byl výborný den," řekl technický ředitel Mike Gascoyne. "Nejdříve bych chtěl poděkovat Fairuzovi, odvedl výbornou práci během prvního dne řádného testování. Tak rušný program s kontrolou všech systémů může jezdce rozhodit. Když k tomu přidáte proměnlivé podmínky a skutečnost, že jsme jezdili bez posilovače řízení, mohlo to být pro Fairuze zrádné, ale neudělal jedinou chybu, takže mu patří pochvala a velké dík."

"Vůz neměl žádné větší problémy se spolehlivostí, jen pár drobností s přehříváním, které jsme rychle vyřešili, pak jezdil bezchybně. Problém s posilovačem řízení vyřešíme do zítra (čtvrtka), takže to byl úspěšný první den."

Ve voze chyběl posilovač řízení kvůli problémům s jedním z dodavatelů týmu, komponentu nedopravil na okruh včas. Pro Fauzyho to znamenalo nemalé komplikace, když potřeboval hromadit kilometry, aby mohl získat superlicenci.

"Abych byl upřímný, bylo to velmi bolestivé, bylo to mučení," řekl. "Ale chtěl jsem zůstat soustředěný. Na mokru to nebylo tak hrozné, takže jsem se modlil za mokro. Na mokru potřebujete vyvinout menší úsilí než na suchu. Bylo to těžké, protože jsem na to nemohl tlačit v rychlých zatáčkách, ale stejně to nemělo smysl, když auto ještě není stoprocentní."

Navzdory zkreslenému vnímání je Fauzy přesvědčený, že má T127 velký potenciál. Tvrdí, že by určitě dokázal zrychlit nejméně o tři až čtyři sekundy.

Další článek: Testy Jerez - středa