Sportovní komisaři posuzovali Schumacherovo DRS, protože jezdec Premy jezdil s jinou verzí, ale bizarnější bylo vyšetřování samotného týmu.
Robert Shwartzman měl zajet do boxů jako první, ale místo toho tam zamířil Schumacher, který byl na trati více vpředu a Prema zkusila dvojitou zastávku (ruský jezdec se pak v boxech zdržel).
Šéf týmu Rene Rosin byl viděn v televizním vysílání, jak „údajně řídil personál týmu před zahájením povinné procedury v boxech.“
Problém je, že ve formuli 2 je u každého týmu omezen počet lidí, kteří mohou pracovat na autě na 12 osob. Rosin na tomto seznamu není, takže do zastávky nesmí zasahovat.
Po analýze televizních záběrů a kamerových záznamů v boxech bylo zjištěno, že změnu strategie zahájil týmový manažer společnosti Prema, který je součástí provozního personálu.
Rosin neměl po celou dobu zapnuté týmové rádio a podle sportovních komisařů ho mechanici nemohli slyšet ani „přímo“ kvůli hluku v boxech a vzdálenosti.
Bylo proto zjištěno, že Rosinova akce neměla žádný dopad na chod týmu, nebo zastávky v boxech, a nebyla tak v rozporu s „provozními omezeními personálu“.
Přesto sportovní komisaři došli k závěru, že „se dopustil činu poškozujícího soutěž“ a že porušil článek 12.1.1.c Mezinárodního sportovního řádu. Prema následně dostala za chování Rosina pokutu 10 000 eur.
Příběh ale nekončí. Čtyři týmy (ART Grand Prix, Carlin, DAMS a UNI-Virtuosi) totiž zvažují odvolání. Je však spíše nepravděpodobné, že by v případě uznání protestu Schumacher přišel o vítězství.