Překvapený Hamilton očekává další těžký závod

Přetrvávající problémy Mercedesu s italským obutím kazí Lewisi Hamiltonovi radost ze zisku letošní čtvrté, poněkud nečekané pole position. Nica Rosberga zpomalily technické problémy. AKTUALIZOVÁNO
Překvapený Hamilton očekává další těžký závod

Jezdci Mercedesu se v pátečních volných jízdách na Hungaroringu poněkud trápili, inženýři německé stáje však přes noc na obou vozech zapracovali, a jak se v sobotu odpoledne ukázalo, jejich úsilí rozhodně nepřišlo nazmar.

Už už se zdálo, že Sebastiana Vettela na čele výsledkové listiny maďarské kvalifikace nikdo nepřekoná, jenže poté se jen několik málo vteřin před vypršením časového limitu prohnal po cílové rovince Lewis Hamilton a časem 1:19,388 si zajistil letošní čtvrtou pole position.

“Byl jsem opravdu překvapený, když mi řekli, že jsem na pole position. Očekával jsem, že ji získá Seb, protože předtím ukázal opravdovou rychlost - proto jsem byl překvapený,“ říká Hamilton.

Radost z dnešního výsledku mu ovšem kazí skutečnost, že v zítřejším závodě bude s největší pravděpodobností všechno úplně jinak. Šance na vítězství moc velké nejsou, a tak britskému pilotovi nezbývá než tvrdě bojovat o každý bod.

“Je skvělé mít pole position, ale pro závod to mnoho neznamená. Zítra to bude těžké, a tak to je. Je to škoda, protože máme rychlé auto, a kdybychom neměli problémy s pneumatikami, byli bychom schopni (se soupeři) závodit. Zítra uděláme, co bude v našich silách. Musíme se prostě pokusit získat tolik bodů, kolik jen budeme moci,“ dodává Lewis Hamilton.

Nico Rosberg potvzuje slova svého týmového kolegy: “Dnes byla naše rychlost tak trochu překvapením, jelikož práce na nastavení vozu byla tento víkend zaměřena na dobrou výkonnost v závodě. V horkých podmínkách to ale fungovalo celkem dobře.“

Němec se kvalifikoval jako čtvrtý, během sobotního odpoledne ovšem musel řešit jistý technický problém. “Doufám, že budeme mít dobrý start, i když jsem na špinavé straně trati. Kvalifikace nakonec nešla úplně perfektně. Zasekl se mi seřizovač brzdového vyvážení, a to mi určitě nepomohlo. Během kola jsem ho tudíž nemohl měnit, což mě stálo trochu času, pole position dnes ale nebyla možná,“ uzavírá Nico Rosberg.

Další článek: Maďarskou pole position překvapivě vybojoval Hamilton

14:19 | W Series uveřejnila kalendář pro letošní rok. Opět v rámci doprovodného programu F1: Miami, Španělsko, Velká Británie, Francie, Maďarsko, Japonsko, USA, Mexiko.
10:34 | Už tento víkend se jede 60. ročník 24 hodin v Daytoně, ve startovní listině jsou i expiloti F1 Kevin Magnussen a Marcus Ericsson či úřadující šampion IndyCar Álex Palou! Foto: IMSA odkaz
17:52 | Robert Švarcman dnes ve Fioranu s vozem z roku 2018 odjel 44 kol nebo také 131 km. Zítra budou jezdit Sainz a Leclerc.
15:27 | McLaren dnes v 19:00 nastartuje motor ve svém letošním voze.