Překvapení sezóny? Podle Helmuta Marka Fernando Alonso

Podle poradce Red Bullu Helmuta Marka je Fernando Alonso překvapením sezóny a tím nenaráží na jeho přestup do Astonu Martin.
Překvapení sezóny? Podle Helmuta Marka Fernando Alonso

„Je tak rychlý. Je neuvěřitelné, jaké závody předvádí, pro mě je překvapením roku,“ řekl Marko pro rakouské noviny Österreich. 

„Dokonce si myslím, že jako jezdec může stále vyhrávat závody. Jedinou otázkou je, zda mu Aston Martin dokáže poskytnout ten správný balíček.“

Alonso v příštím roce nahradí v týmu Sebastiana Vettela poté, co Němec oznámil, že na konci současné kampaně ukončí svou sportovní kariéru.

Marko s Vettelem úzce spolupracoval po celou dobu úspěšného působení u Red Bullu. Nyní je Marko přesvědčen, že Vettel udělal dobře, když pověsil přilbu na hřebík, pokud si uvědomil, že má priority mimo F1.

„Vettelova pečlivost se dokonale hodila k naší DNA. Všechno spolu perfektně fungovalo,“ řekl Marko. „Teď má jiné priority, se svým autem se nedokáže dostat ani na stupně vítězů, takže je logické, že z toho vyvodí důsledky. Když do toho nedáte srdce a duši, nemůžete pokračovat dál.“

Další článek: F2 opět v roli pokusného králíka. Už za dva roky otestuje udržitelné palivo

Témata článku: , ,