Překvapení na našem novém voze nečekejte, říká Mercedes

Odložený start nového Mercedesu W03 nepřinese nic, o čem by se hned zítra začalo diskutovat. Alespoň to tvrdí sportovní šéf německé automobilky Norbert Haug.
Překvapení na našem novém voze nečekejte, říká Mercedes

Podle německých médií mohl Mercedes nasadit své letošní auto už do testů v Jerezu, ale neudělal to. Proto se objevily spekulace, že by mohl skrývat důležitou technickou inovaci, kterou je možné relativně rychle zkopírovat.

"Nemyslím, že by vás něco překvapilo, až auto uvidíte (v úterý) během odhalení," uvedl Haug pro Autosport. "Ale určitě doufám, že máme šikovná řešení. Do vozu jsme zakomponovali několik dobrých nápadů. Je to dobrý základ pro další práci. Určitě nepřevrátíme svět vzhůru nohama, ale musíme dosáhnout pokroku."

Haug hodnotí nový vůz na základě zkušeností ze dvou neveřejných testů, které Mercedes absolvoval minulý týden v Silverstonu a Barceloně. Do společných testů vyjede tedy W03 zítra už dobře připravený.

"Neřekl bych, že to je nový začátek. To auto je výsledkem toho, co jsme se v posledních dvou letech naučili," pokračoval sportovní ředitel stuttgartské automobilky. "V prvním roce jsme získali tři pódia, ale loni jsme nešli správným směrem. Měli jsme pár světlých chvil, jako třeba v GP Číny, kde přední pneumatiky nehrály takovou roli a výkonnost byla lepší. Ale v průběhu roku nebyla dost dobrá."

"Bojovat pravidelně s Red Bullem, Ferrari a McLarenem je velký úkol. Potřebujeme se učit a vyvíjet tým tímto směrem. Jsem si jistý, že to dokážeme."

Další článek: Räikkönen málem skončil v NASCAR, ale nechtělo se mu stěhovat do USA

13:08 | K dotazům: W Series vysílá Sport 1 / 2. F1 TV Pro zatím ne (v programu to není).
13:06 | Delta nedelta, v Silverstonu bude 100 % fanoušků.
23. června | Ještě je to trochu daleko, ale pro závodní víkend se očekávají nižší teploty (kolem 24 °C) a hlavně déšť.
22. června | Nico Hülkenberg se oženil. Vzal si dlouholetou přítelkyni Egle Ruskyte.

GP Štýrska 2021

Pátek 25. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 26. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. června 2021
Závod 15.00