Překonali jsme Mercedes, ten loňský, hlásí Honda

Honda postavila svou předposlední pohonnou jednotku před odchodem z formule 1. Japonci věří, že na jejich straně letos problém nebude.
Foto: Getty Images / Joe Portlock
Překonali jsme Mercedes, ten loňský, hlásí Honda | Foto: Getty Images / Joe Portlock

„Věřím, že jsme překonali loňský Mercedes. Záleží na podmínkách,“ řekl technický šéf Hondy Tojoharu Tanebe pro The Race.

„Nemáme však tušení, jak velkého zlepšení dosáhl v období mezi sezónami Mercedes. Uvidíme to až v kvalifikací. A po závodě.“ 

„V loňském roce jsme zaznamenali velký krok v jejich vývoji,“ varoval Tanabe.

Jsme nejpřipravenější za sedm let, hlásí Marko. Honda je na úrovni Mercedesu

Jsme nejpřipravenější za sedm let, hlásí Marko. Honda je na úrovni Mercedesu

„Je velmi těžké uhodnout, co se děje a výsledek jejich vývoje. Zatím na to nemáme odpověď.

Red Bull uvedl, že třídenní testy v Bahrajnu byly z pohledu týmu nejlepším předsezónním testováním za poslední roky. Tanabe to z pohledu Hondy vidí podobně. Uvedl, že to bylo „rozhodně lepší než předchozí roky“.

Honda vyzkoušela závodní a kvalifikační režim, ale také spolehlivost. V Bahrajnu se testovalo při vyšších teplotách než ve Španělsku. Teplota vzduchu dosáhla v pátek až 34 °C. Podle Hondy hladký průběh nutně nezaručuje spolehlivost po celou sezónu. Japonci našli několik drobných problémů, které musí ještě dořešit.

„Ve skutečnosti je počet problémů nižší, než jsem čekal,“ uvedl Tanebe „Doufám, že budeme v pozici, abychom mohli bojovat o šampionát proti Mercedesu. Ale velmi dobře vím, jak silné jsou mercedesy, pokud jde o technický um, šasi, pohonnou jednotku, jezdce, týmovou práci. Je trochu brzy na to, abychom po třídenním testu něco řekli.“

Další článek: Na Netflixu je třetí řada Drive to survive