Přehodnotí svůj postoj? Ferrari zvažuje založení týmu pro Esports

V loňském roce bylo Ferrari jediným týmem, který se neúčastnil oficiálního virtuálního šampionátu F1 Esports Series. To by se před novou sezónou mohlo změnit, protože italská stáj zvažuje založení svého týmu pro Esports.
Přehodnotí svůj postoj? Ferrari zvažuje založení týmu pro Esports

Formule 1 založila oficiální Esports sérii v roce 2017 a v loňské sezóně se jí účastnilo devět z deseti týmů reálné „královny motorsportu“. V roce 2019 bude F1 Esports pokračovat a v boji o celkové prémie ve výši půl milionu dolarů by již mohli být i jezdci Ferrari.

„Esports budí stále větší zájem a jako tým o něm velmi vážně uvažujeme,“ řekl pro Autosport Mattia Binotto před španělskou grand prix.

„Ještě jsme se plně nezavázali k našemu programu v Esports, hodně o tom ale diskutujeme,“ dodal šéf Scuderie.

„Již velmi brzy dojdeme k našemu finálnímu rozhodnutí.“

Šampion Esports formule 1 Leigh bude závodit ve formuli Ford

Šampion Esports formule 1 Leigh bude závodit ve formuli Ford

Letošní sezóna F1 Esports je aktuálně ve fázi kvalifikačních soutěží pro zájemce o účast v šampionátu z celého světa. Ti nejlepší z této fáze se dostanou do oficiálního draftu, který se uskuteční 17. července. Je více než pravděpodobné, že se v Esports series objeví někteří piloti z loňské sezóny. U týmu Haas by měl na příklad pokračovat Čech Martin Štefanko.

Samotná „ostrá“ sezóna F1 Esports Series se poté bude odehrávat v rámci jednotlivých eventů od září do prosince a bude se v ní bojovat o jezdecký i týmový titul. Loňský ročník ovládl britský pilot Mercedesu Brendon Leigh. „Stříbrné šípy“ slavily prvenství mezi týmy.

Kromě F1 Esports by se Ferrari mohlo otevřít také dokumentaristům z Netflixu. Italská stáj se spolu s Mercedesem odmítla účastnit natáčení dokumentární série Drive To Survive, pro natáčení druhé série tohoto seriálu by se však již Ferrari mohlo uvolit k účasti. Natáčení dokumentu z produkce Netflixu je nakloněn šéf Ferrari Mattia Binotto.

Foto: Getty Images / Christopher Lee

Další článek: Brown pochybuje o důvodech Ferrari, proč nebude testovat nové pneumatiky

11:44 | Někteří jezdci (Vettel, Pérez, Hamilton, Stroll, Bottas) budou po dobu víkendu bydlet v obytném autě přímo na okruhu.
30. června | Ferrari potvrdilo, že první větší novinky přiveze až do Maďarska.
30. června | Sergej Sirotkin zůstává rezervním jezdcem Renaultu. Potvrdil to tým...
29. června | Alex Zanardi prodělal druhou neurochirurgickou operaci. Stále zůstává v umělém spánku a jeho stav je vážný.

GP Rakouska 2020

Pátek 3. července 2020
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 4. července 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 5. července 2020
Závod 15.10