5
Fotogalerie

Přehled: F1 čeká v Číně první sprint letošní sezony. Kdo vyhrál ty předešlé?

K dnešnímu dni byl sprint součástí víkendu velké ceny F1 celkem dvanáctkrát. V letech 2021 a 2022 byly na programu vždy tři, vloni pak šest. Kteří jezdci se v nich radovali z výhry?

Max Verstappen – 7 výher

Asi nikoho nepřekvapí, že nejúspěšnějším pilotem, co se sprintových závodů týká, je úřadující mistr světa Max Verstappen. Nizozemec, který jinak není velkým příznivcem sobotních závodů na 100 kilometrů, bral dosud celkem sedm výher. 

Pilot Red Bullu ovlád již první sprint, který se před třemi lety konal v Silverstone. V roce 2022 vyhrál Verstappen dva sprinty a vloni, po zdvojnásobení jejich počtu, dokonce čtyři.

Zajímavostí také je, že nejhorším výsledkem Verstappena v krátkých závodech je dva roky staré čtvrté místo z Interlagosu.

GettyImages-1329226052.jpg
Foto: Getty Images

Valtteri Bottas – 2 výhry

I když Valtteri Bottas od chvíle, co byly sprinty zavedeny, okupoval konkurenceschopnou sedačku pouze v ročníku 2021, stačilo mu to k tomu, aby vyhrál dva z nich.

V barvách Mercedesu finský závodník nenašel v roce 2021 přemožitele ve sprintech v Itálii a v Brazílii.

GettyImages-1339668869.jpg
Foto: Getty Images

George Russell – 1 výhra

George Russell rozšířil seznam vítězů sprintů předloni na brazilském Interlagosu, kde dojel do cíle před Carlosem Sainzem a týmovým kolegou z Mercedesu Lewisem Hamiltonem.

Den poté se pak Brit dočkal svého prvního plnohodnotného triumfu v F1, když ovládl Velkou cenu São Paula.

GettyImages-1441027203.jpg
Foto: Getty Images

Sergio Pérez – 1 výhra

Mezi okruhy, kde se Sergiovi Pérezovi tradičně daří, patří mj. Baku. Mexičan to potvrdil i vloni, kdy dokázal po výborném výkonu ovládnout sobotní sprint a v přímém souboji porazit kolegu z Red Bullu Maxe Verstappena.

GettyImages-1486308315.jpg
Foto: Getty Images

Oscar Piastri – 1 výhra

Pilot McLarenu Oscar Piastri je dosud jediným nováčkem, který dokázal ovládnout sprintový závod. Australanovi se to podařilo vloni v Kataru. Na premiérový triumf v hlavním závodě však mladík z Melbourne stále čeká.

GettyImages-1722479788.jpg
Foto: Getty Images

Doporučujeme

Články odjinud