Představujeme F1sport TV

Náš - vlastně váš - portál F1sport.cz vstupuje do nesmělých vod s pokusem rozšířit jakési komunikační cesty směrem k vám: F1sport TV.
Představujeme F1sport TV

Po vzoru Fotoblogu jsme se rozhodli zavést jakýsi Videoblog - jen jsme jej pojmenovali F1sport TV. Prostřednictvím videí pořízených pouze přes mobilní telefon, se snažíme rozšířit škálu způsobů, jakými s vámi komunikujeme.

Jakousi formou "pilotního projektu" testujeme videa obsahující názory komentátorů F1 nebo členů realizačního týmu: mě samotného, kolegy Pavla Fabryho či moderátora a šéfa projektu F1 na Nově Martina Pouvy. Naší ambicí není jen prostoduché žvatlání, ale do budoucna daleko širší škála zajímavých osobností. Pavel Turek už nebude jen fotit, ale bude i natáčet. A nejedna velká cena nám nabídne příležitost k analytickému rozboru. Například si zatím v hloubi duše troufáme na komentovaný rozbor technických novinek!

Zatím jsme vytvořili jen platformu, to je férové říci. Množství obsahu přijde s časem. Sami to trochu testujem, a tak nám dejte šanci. A hlavně inspiraci prostřednictvím vašich podnětů.

V této souvislosti je asi potřeba vyjasnit následující: mediální svět se řídí nejen nápady, ale i přísnými autorskými právy. Nečekejte tedy "televizi" v pravém slova smylu. "F1sport TV" je produktový název. V žádném případě nemáme oprávnění zprostředkovávat vám záznamy závodů F1 nebo snad dokonce jejich přímé přenosy. Nepřicházejí v úvahu ani sestřihy. Porušili bychom zákon. Do budoucna, kdo ví? Bernie Ecclestone, ač nerad, si uvědomuje sílu internetu, a třeba se v následujícíh letech nějaká taková příležitost vyskytne, ale v současné době bude obsah F1sport TV tvořen vlastními, zákonnými silami.

Což nám připomíná: to nabízí možnost i vám. Jakýkoli zajímavý video-příspěvek s tématikou F1 nebo motorsportu, jsme schopni jej na F1sport TV zveřejnit. Jen jej musíte nějak dopravit. Třeba na YouTube. 

Textové zpravodajství i nadále bude hrát prim, to je jasné. Ale dáváme velký důraz na kvalitní fotografie. A rozšíření o videa, ať už se jim říká podcasty nebo videoblogy nebo prostě jen amatérské video příspěvky, je dalším krokem rozšíření aktivit F1sport.cz.

Přiznívám, pro nás malinko krok do neznáma, ale není nejmenších pochyb o našem nadšení tento krok učinit. Se vším dobrým i zlým, co to přinese :)

F1sport TV budete nacházet vždy vpravo na titulní straně. Budeme-li mít pro vás aktuální video, najdete jej právě tam. Zestráne-li trochu, zmizí, aby vás už neotravovalo. Nejsme v této oblasti noví, takže se připravujeme na ostrou palbu (doufejme konstruktivní) kritiky, ale také se těšíme na fanoušky, které si naše F1sport TV získá.

Další článek: Brawn: Při výměně převodovky by se měly zohlednit vnější vlivy

14:43 | Red Bull propustil zaměstnance, který v soukromých textových zprávách používal rasistické výrazy. Zprávy se poté dostaly na sociální sítě.
14:23 | F3: Kvalifikaci vyhrál Arthur Leclerc, Staněk 15.
12:39 | Fernando Alonso nasadil třetí MGU-H. Při nasazení čtvrtého přijde penalizace.
28. července | Robert Kubica bude jezdit v prvním tréninku s vozem Alfa Romeo.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00