Představujeme F1sport TV

Náš - vlastně váš - portál F1sport.cz vstupuje do nesmělých vod s pokusem rozšířit jakési komunikační cesty směrem k vám: F1sport TV.
Představujeme F1sport TV

Po vzoru Fotoblogu jsme se rozhodli zavést jakýsi Videoblog - jen jsme jej pojmenovali F1sport TV. Prostřednictvím videí pořízených pouze přes mobilní telefon, se snažíme rozšířit škálu způsobů, jakými s vámi komunikujeme.

Jakousi formou "pilotního projektu" testujeme videa obsahující názory komentátorů F1 nebo členů realizačního týmu: mě samotného, kolegy Pavla Fabryho či moderátora a šéfa projektu F1 na Nově Martina Pouvy. Naší ambicí není jen prostoduché žvatlání, ale do budoucna daleko širší škála zajímavých osobností. Pavel Turek už nebude jen fotit, ale bude i natáčet. A nejedna velká cena nám nabídne příležitost k analytickému rozboru. Například si zatím v hloubi duše troufáme na komentovaný rozbor technických novinek!

Zatím jsme vytvořili jen platformu, to je férové říci. Množství obsahu přijde s časem. Sami to trochu testujem, a tak nám dejte šanci. A hlavně inspiraci prostřednictvím vašich podnětů.

V této souvislosti je asi potřeba vyjasnit následující: mediální svět se řídí nejen nápady, ale i přísnými autorskými právy. Nečekejte tedy "televizi" v pravém slova smylu. "F1sport TV" je produktový název. V žádném případě nemáme oprávnění zprostředkovávat vám záznamy závodů F1 nebo snad dokonce jejich přímé přenosy. Nepřicházejí v úvahu ani sestřihy. Porušili bychom zákon. Do budoucna, kdo ví? Bernie Ecclestone, ač nerad, si uvědomuje sílu internetu, a třeba se v následujícíh letech nějaká taková příležitost vyskytne, ale v současné době bude obsah F1sport TV tvořen vlastními, zákonnými silami.

Což nám připomíná: to nabízí možnost i vám. Jakýkoli zajímavý video-příspěvek s tématikou F1 nebo motorsportu, jsme schopni jej na F1sport TV zveřejnit. Jen jej musíte nějak dopravit. Třeba na YouTube. 

Textové zpravodajství i nadále bude hrát prim, to je jasné. Ale dáváme velký důraz na kvalitní fotografie. A rozšíření o videa, ať už se jim říká podcasty nebo videoblogy nebo prostě jen amatérské video příspěvky, je dalším krokem rozšíření aktivit F1sport.cz.

Přiznívám, pro nás malinko krok do neznáma, ale není nejmenších pochyb o našem nadšení tento krok učinit. Se vším dobrým i zlým, co to přinese :)

F1sport TV budete nacházet vždy vpravo na titulní straně. Budeme-li mít pro vás aktuální video, najdete jej právě tam. Zestráne-li trochu, zmizí, aby vás už neotravovalo. Nejsme v této oblasti noví, takže se připravujeme na ostrou palbu (doufejme konstruktivní) kritiky, ale také se těšíme na fanoušky, které si naše F1sport TV získá.

Další článek: Brawn: Při výměně převodovky by se měly zohlednit vnější vlivy

13:57 | Podle italských médií Ferrari novou podlahu do Španělska nepřiveze. V Portugalsku testovaná podlaha měla být jen testovací pro potvrzení dalšího směru vývoje.
4. května | V Monaku nakonec budou i fanoušci. Kapacita bude omezena na 40 %, nutný je PCR test.
4. května | Alfa Romeo nasadí Kubicu do pátečního tréninku + testů 18palcových pneumatik Pirelli po víkendu.
3. května | Ve Španělsku bude 1000 fanoušků. Půjde o vylosované členy místního klubu.

GP Španělska 2021

Pátek 7. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 8. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 9. května 2021
Závod 15.00