Představitelé F1 si hrají s myšlenkou uskutečnit předsezonní testy v Dubaji

Během závodního víkendu v Maďarsku se týmy snaží uzavřít jednání ohledně kalendáře zimních testů pro příští sezonu. Kromě Evropy by královna motorsportu mohla zavítat také na Blízký východ.
Představitelé F1 si hrají s myšlenkou uskutečnit předsezonní testy v Dubaji

O podobě kalendáře zimních testů se diskutovalo již delší dobu, nyní dospěla jednání ke svému konci a týmy se společně s Berniem Ecclestonem snaží vyřešit, jak seřadit jednotlivé testy, aby plynule navazovaly na začátek sezony a formule 1 se tak nemusela přesouvat přes půlku světa.      

První předsezonní test je na programu v týdnu od 19. ledna dále a s největší pravděpodobností se uskuteční ve španělském Jerezu. Další dva zimní testy by se pak měly konat na Blízkém východě. V úvahu tedy připadaly zejména Bahrajn, Abú Zabí či Katar, avšak podle informací britského Autosportu by se dějištěm dvou předsezonních jízd měla stát Dubaj.

Ve prospěch dubajského okruhu, který leží jen několik málo kilometrů od centra města, hovoří skutečnost, že i když emirát, v němž se nachází, nemá vlastní závod F1, pojí jej s královnou motorsportu prostřednictvím jeho národního leteckého přepravce, společností Emirates, úzké vazby.

Zdá se tedy, že teď už jen zbývá vyřešit přesné datum konání posledních dvou předsezonních testů, aby tak z logistického hlediska byly proveditelné. Týmy mají v tomto směru dvě možnosti. Buďto se v případě odsouhlasení pozdějšího termínu vydají rovnou do dějiště úvodní velké ceny, což je ta preferovanější volba, nebo se vrátí do svých továren a teprve až poté odcestují vstříc prvnímu závodu, to však jen v případě, že se shodnou na dřívějším termínu.  

Původně se předpokládalo, že dějištěm prvního závodu příštího ročníku bude Bahrajn a že se na této skutečnosti již nic nezmění, nyní se však podle všeho vložil do celé záležitosti Ecclestone, který by rád zachoval tuto výhradu Austrálii.

Další článek: V souboji týmů z chvostu startovního pole byl dnes lepší Caterham

14:17 | Kvalifikaci formule 3 vyhrál Dennis Hauger. Roman Staněk obsadil 14. místo.
9:57 | Tento víkend se jede také F3. Kvalifikace pátek od 13:55, Závod 1: Sobota od 10:35, Závod 2: Sobota od 16:45, Závod 3: Neděle od 12:05
6. května | Poznámky ředitele závodu v 11:51: Traťové limity v první a druhé zatáčce. Poznámky ředitele závodu v 13:49: ... a ještě 13, 14 a 15.
6. května | Podle předpovědi počasí má být v Barceloně během víkendu lehce přes 20 stupňů, v neděli by mohlo pršet.

GP Španělska 2021

Pátek 7. května 2021
1. trénink Bottas (1:18.504)
2. trénink Hamilton (1:18.170)
Sobota 8. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 9. května 2021
Závod 15.00