Představila se formule E, má v sobě techniku od McLarenu a Williamsu

Představitelé šampionátu formule E ukázali světu, s čím budou jezdci závodit v příští sezóně. Podívejte se, jak vypadá monopost s velkými koly a pneumatikami od Michelinu.
Představila se formule E, má v sobě techniku od McLarenu a Williamsu

Formule E bude v roce 2014 první šampionát zcela elektrických monopostů, které staví Spark Racing Technology pod vedením Frédérica Vasseura. V dnes představeném voze SRT_01E je ale mnoho technologií od různých dodavatelů, včetně týmů formule 1.

Šasi postavila italská Dallara, je z karbonu a hliníku. Elektromotor, převodovku a elektroniku dodal McLaren Electronics Systems, zatímco Williams vyrobil baterie a jejich řídící systém. Nad sestavením všech komponent do funkčního celku dohlíželi inženýři od Renaultu. Vůz má výkon 270 koní.

A přináší ještě jednu zajímavost, je na něm vidět, jakou má Michelin představu o pneumatikách pro formuli 1. SRT_01E totiž má 18palcová kola s nízkoprofilovými pneumatikami. Ty mají navíc vzorek, protože musí posloužit ve všech povětrnostních podmínkách.

Šampionát bude mít 10 týmů a 20 jezdců. Každý jezdec dostane dva vozy, aby je mohl během hodinového závodu vystřídat, jelikož dobíjení baterií trvá moc dlouho.

Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek

Další článek: Problémy s převodovkou zůstávají pro Red Bull záhadou

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.