Předpověděl Schumachera v Mercedesu, nyní tam vidí Hamiltona

Z Velké Británie přicházejí informace o tom, že se současný Pilot McLarenu Lewis Hamilton snaží dohodnout s týmem Mercedes. To by šlo ale pouze v případě, že by skončil Michael Schumacher.
Předpověděl Schumachera v Mercedesu, nyní tam vidí Hamiltona

Jenson Button jako by nosil Hamiltonovi smůlu. Prakticky od té doby, co je mistr světa z roku 2009 jeho týmovým kolegou, se necítí u McLarenu dobře. Vztahy byly urovnány za účelem nového startu do letošní sezony, ale události v Belgii o uplynulém víkendu nadále dosvědčují, že Hamiltonovi chybí jeho vyrovnaná pohoda. Na veřejnost ventiloval své emoce spojené s neúspěchem v kvalifikaci a pak jej tým pokáral za zveřejnění telemetrických dat.

Navíc, Jenson Button suverénně vyhrál závod.

Protahují se také jednání o možném novém angažmá pro příští rok a dále. Hlavním problémem, což ani jedna strana netají, jsou finanční aspekty partnerství. Hamiltonovým problémem ale bylo, že kromě McLarenu vlastně nemá kam jít, i když například jednal s Ferrari. Leda že by Michael Schumacher (napodruhé) ukončil kariéru.

Právě o tom se po víkendu v Belgii hodně hovořilo. Jak se zdá, Bernie Ecclestone se lidově řečeno ‚prokecl‘, když prohlásil, že mu bude Michael Schumacher chybět (psali jme zde). Ten sám tvrdí, že se o své budoucnosti ještě nerozhodl a že tak učiní kolem října.

Nyní přišel Eddie Jordan, sám bývalý šéf týmu F1 a nyní člen televizního štábu britské BBC, se zprávou, že Hamilton pro příští rok v Mercedesu vystřídá Schumachera.

„Myslím si, že Mercedes a Hamilton už dohodli základy a smlouva je na spadnutí,“ řekl Eddie Jordan. K jeho cti je potřeba přičíst, že byl jediným, kdo předpověděl Schumacherův návrat s Mercedesem v listopadu 2009 (psali jsme zde), zatímco ostatní, včetně Mercedesu nebo Ecclestona, o tom pochybovali.

Pravděpodobně jediným slabým místem této teorie jsou úvahy automobilky Mercedes o omezení svých aktivit ve formuli 1, což by se Hamiltonovi dvakrát nehodilo. Eddie Jordan si ale myslí, že s Hamiltonem a jeho úspěšnou manažerskou firmou v zádech, XIX Management spravující záležitosti Spice Girls nebo například Davida Beckhama, by Mercedes mohl změnit názor.

Na zprávu reagoval McLaren, který ústy mluvčího týmu zpravodajské agentuře Reuters řekl:

"Management Lewise Hamiltona nám řekl, že tato zpráva není pravdivá."

Zástupci Mercedesu nechtěli situaci nijak komentovat.

Další článek: Šampionát máme ve svých rukou, říká Ferrari. Soupeři ale cítí šanci

20. června | Cunoda po nehodě a výměně převodovky odstartuje z boxové uličky.
20. června | Za chvíli závod F3. Mokro, pravděpodobnost deště 100 %.
19. června | Toto Wolff řekl, že jeho komentáře, že by Mercedes mohl o jezdecké sestavě rozhodnout až v zimě, byl vtip... vystřelil si z opakovaných dotazů novinářů.
19. června | Ve 20:30 začíná kvalifikace IndyCar... debutuje Kevin Magnussen. Ve 23:00 pak závod formule E z mexické Puebly.

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink Bottas (1:33.448)
2. trénink Verstappen (1:32.872)
Sobota 19. června 2021
3. trénink Verstappen (1:31.300)
Kvalifikace Verstappen (1:29.990)
Neděle 20. června 2021
Závod Verstappen