Předpověď počasí na závod

O titulu mistra světa je už dávno rozhodnuto, boj o titul vicemistra však míří do finále. Kartami by během závodu mohlo ještě pořádně zamíchat počasí na Interlagosu.
Předpověď počasí na závod

Celá letošní sezona formule 1 se nezadržitelně blíží do finále a všichni s napětím očekáváme, kdože to získá titul vicemistra. V boji o něj se dnes v podvečer utkají hned tři jezdci ze tří různých týmů. Největší šanci má samozřejmě Brit Jenson Button z McLarenu, o deset bodů za ním se drží Španěl Fernando Alonso z Ferrari a matematickou šanci má i Australan Mark Webber z Red Bullu.

Ve včerejší kvalifikaci se nejvíce dařilo právě Webberovi, jenž spolu s týmovým kolegou Vettelem odstartuje z první řady. Button ani Alonso však nejsou bez šance, neboť do závodu téměř jistě zasáhne ruka přírody v podobě deště.

Start závodu se uskuteční ve čtrnáct hodin místního času, kdy podle meteorologů bude pršet na 100%. Ve znamení deště by se pak měl nést i zbytek závodu. Teplota vzduchu pak má během celého závodu vydržet na příjemných 22°C.

Nějaké kvalifikační umístění proto nemusí ve výsledku dnešního závodu znamenat vůbec nic. Stačí jedno špatné rozhodnutí ohledně přezutí v přechodných podmínkách nebo jedna drobná jezdecká chyba na kluzké trati a závod může zcela změnit svůj směr. Velkolepé finále si proto rozhodně nemůžete nechat ujít. Startuje se v pět hodin odpoledne našeho času.

Diskuze (85) Další článek: Nejrychlejší z jezdců novějších týmů byl opět Kovalainen
8:55 | Pascal Wehrlein bude jezdit ve formuli E, takže do Toro Rosso zdá se nepůjde...
15. října | Latifi se sveze s vozem Force Indie v prvních trénincích v Austinu, Mexiku a Brazílii.
15. října | Heineken se stane partnerem formule E
14. října | Závod WEC ve Fudži vyhrála Toyota 7 před Toyotou 8 (Alonso). Bylo to první vítězství tohoto vozu v letošní sezóně.

GP USA 2018

Pátek 19. října 2018
1. trénink 17.00–18.30
2. trénink 21.00–22.30
Sobota 20. října 2018
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 21. října 2018
Závod 20.10