Předpověď počasí na závod

O titulu mistra světa je už dávno rozhodnuto, boj o titul vicemistra však míří do finále. Kartami by během závodu mohlo ještě pořádně zamíchat počasí na Interlagosu.
Předpověď počasí na závod

Celá letošní sezona formule 1 se nezadržitelně blíží do finále a všichni s napětím očekáváme, kdože to získá titul vicemistra. V boji o něj se dnes v podvečer utkají hned tři jezdci ze tří různých týmů. Největší šanci má samozřejmě Brit Jenson Button z McLarenu, o deset bodů za ním se drží Španěl Fernando Alonso z Ferrari a matematickou šanci má i Australan Mark Webber z Red Bullu.

Ve včerejší kvalifikaci se nejvíce dařilo právě Webberovi, jenž spolu s týmovým kolegou Vettelem odstartuje z první řady. Button ani Alonso však nejsou bez šance, neboť do závodu téměř jistě zasáhne ruka přírody v podobě deště.

Start závodu se uskuteční ve čtrnáct hodin místního času, kdy podle meteorologů bude pršet na 100%. Ve znamení deště by se pak měl nést i zbytek závodu. Teplota vzduchu pak má během celého závodu vydržet na příjemných 22°C.

Nějaké kvalifikační umístění proto nemusí ve výsledku dnešního závodu znamenat vůbec nic. Stačí jedno špatné rozhodnutí ohledně přezutí v přechodných podmínkách nebo jedna drobná jezdecká chyba na kluzké trati a závod může zcela změnit svůj směr. Velkolepé finále si proto rozhodně nemůžete nechat ujít. Startuje se v pět hodin odpoledne našeho času.

Další článek: Nejrychlejší z jezdců novějších týmů byl opět Kovalainen

14:06 | Sebastian Vettel dává do aukce "duhovou" helmu, kterou měl v Turecku. Dražba začne na jeho webu po závodě. Má jít o jedinou Vettelovu helmu z doby u Ferrari, která se dostane do soukromých rukou.
10:01 | Před 45 lety zemřel společně s pěti dalšími členy svého týmu při letecké nehodě Graham Hill. Vraceli se z testu na okruhu Paula Ricarda. Hill byl prvním a je stále jediným držitelem trojité koruny.
17:30 | McLaren potvrdil, že Sainze vyřadil problém se zadními brzdami.
28. listopadu | Alex Albon po včerejší nehodě mění šasi.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink Hamilton (1:29.033)
2. trénink Hamilton (1:28.971)
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink Verstappen (1:28.355)
Kvalifikace Hamilton (1:27.264)
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10