Předpověď počasí na závod

O titulu mistra světa je už dávno rozhodnuto, boj o titul vicemistra však míří do finále. Kartami by během závodu mohlo ještě pořádně zamíchat počasí na Interlagosu.
Předpověď počasí na závod

Celá letošní sezona formule 1 se nezadržitelně blíží do finále a všichni s napětím očekáváme, kdože to získá titul vicemistra. V boji o něj se dnes v podvečer utkají hned tři jezdci ze tří různých týmů. Největší šanci má samozřejmě Brit Jenson Button z McLarenu, o deset bodů za ním se drží Španěl Fernando Alonso z Ferrari a matematickou šanci má i Australan Mark Webber z Red Bullu.

Ve včerejší kvalifikaci se nejvíce dařilo právě Webberovi, jenž spolu s týmovým kolegou Vettelem odstartuje z první řady. Button ani Alonso však nejsou bez šance, neboť do závodu téměř jistě zasáhne ruka přírody v podobě deště.

Start závodu se uskuteční ve čtrnáct hodin místního času, kdy podle meteorologů bude pršet na 100%. Ve znamení deště by se pak měl nést i zbytek závodu. Teplota vzduchu pak má během celého závodu vydržet na příjemných 22°C.

Nějaké kvalifikační umístění proto nemusí ve výsledku dnešního závodu znamenat vůbec nic. Stačí jedno špatné rozhodnutí ohledně přezutí v přechodných podmínkách nebo jedna drobná jezdecká chyba na kluzké trati a závod může zcela změnit svůj směr. Velkolepé finále si proto rozhodně nemůžete nechat ujít. Startuje se v pět hodin odpoledne našeho času.

Diskuze (85) Další článek: Nejrychlejší z jezdců novějších týmů byl opět Kovalainen
12:51 | Antonio Fuoco ze stáje Charouz Racing System skončil v závodě F2 na 8. místě, což znamená pole position pro zítřejš… odkaz
25. května | Dnes v Monaku závodí závodí junioři a Porsche. Z jednoho Porsche uniklo na vjezdu do boxů opravdu hodně velké množství oleje.
24. května | Pneumatiková mezera bude i na Hungaroringu. Pirelli tam nominuje střední, měkkou a ultraměkkou.
24. května | Podle jezdců Mercedesu vydrží hypedměkké pneumatiky v závodě maximálně 7 kol.
24. května | Žádný trest pro Maxe Verstappena za couvání z únikové zóny v první zatáčce.

GP Monaka 2018

Čtvrtek 24. května 2018
1. trénink Ricciardo (1:12.126)
2. trénink Ricciardo (1:11.841)
Sobota 26. května 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. května 2018
Závod 15.10