Přednost mají současní jezdci, ale nikdy nevíte. Wolff nevylučuje příchod Vettela

Sebastian Vettel na konci roku skončí u Ferrari. Příliš možností u jiných týmů nemá. Toto Wolff mu dveře Mercedes přivírá, ale nezavírá.
Foto: Getty Images / Mark Thompson
Přednost mají současní jezdci, ale nikdy nevíte. Wolff nevylučuje příchod Vettela | Foto: Getty Images / Mark Thompson

„První přestupy nás velmi překvapily, protože vás to nutí začít sezónu s jezdcem, o kterém víte, že nebude pokračovat,“ řekl Wolff. 

„Každý jezdec musí být také týmovým hráčem a to je podle mého názoru priorita. Chceme si nechat čas na rozhodnutí.“

„Naší prioritou jsou jezdci Mercedesu, Valtteri a Lewis, a pak samozřejmě přemýšlíme o situaci George a Williamsu. Kromě toho není vyloučen žádný jezdec.“

Podle Ralfa Schumachera se mělo vedení Williamsu vyměnit už před léty

Podle Ralfa Schumachera se mělo vedení Williamsu vyměnit už před léty

„Nechci vyloučit Sebastiana, čtyřnásobného mistra světa, protože kdo ví, co se stane v následujících měsících? Kdyby nám v lednu někdo řekl, že v první polovině roku neodjedeme žádný závod, nikdo by tomu nevěřil. Takže v tomto smyslu se právě teď snažíme zachovat naše možnosti otevřené.“

Podle Wolffa to nejsou jen prázdná slova. Připomenul náhlý odchod Nica Rosberga, po kterém musel Mercedes rychle hledat nového jezdce. Wolff navíc uvedl, že čtyřnásobný mistr světa si zaslouží nebýt hned odmítnut.

„Na druhou stranu máme fantastickou sestavu a jsem spokojený s našimi jezdci a Georgem. Ale nikdy nevíte. Jeden z nich se může rozhodnout odejít do důchodu a najednou máte volné místo.“

„Vzpomeňte si na případ Nica Rosberga. V tomto smyslu ponecháváme naše možnosti otevřené, ale samozřejmě se zaměřujeme na naše současné jezdce."

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Hülkenberg na Nürburgringu otestoval Lamborghini Huracan GT3

19:42 | Junior Ferrari Robert Shwartzman vyhrál závod formule 2.
13:09 | Jeden z dalších aspektů. Není to jen o trati a vozech. V současné době jsou podmínky takové, že v případě nehody nemůže vzlétnout vrtulník. A ten je s ohledem na vzdálenost Štýrského Hradce klíčový.
12:57 | Problém pro GP Maďarska: každý z rizikové země (z pohledu F1 hlavně Velká Británie) se může zdržovat jen na okruhu a v hotelu. Pokud bude "chycen" jinde, dostane 15 tisíc euro pokuty. Může to odradit zejména novináře nebo lidi z doprovodných sérií.
11:16 | Na Red Bull Ringu prší. Pokud by dnes kvalifikace nebyla možná, existují tři scénáře: 1) Kvalifikace by se jela v neděli dopoledne (pravděpodobné, má být hezky), 2) Vzaly by se výsledky třetího tréninku (pokud bude), 3) vzaly by se výsledky druhého tréninku.

GP Štýrska 2020

Pátek 10. července 2020
1. trénink Pérez (1:04.867)
2. trénink Verstappen (1:03.660)
Sobota 11. července 2020
3. trénink Zrušeno (déšť)
Kvalifikace Hamilton (1:19.273, déšť)
Neděle 12. července 2020
Závod 15.10