Přednost mají současní jezdci, ale nikdy nevíte. Wolff nevylučuje příchod Vettela

Sebastian Vettel na konci roku skončí u Ferrari. Příliš možností u jiných týmů nemá. Toto Wolff mu dveře Mercedes přivírá, ale nezavírá.
Foto: Getty Images / Mark Thompson
Přednost mají současní jezdci, ale nikdy nevíte. Wolff nevylučuje příchod Vettela | Foto: Getty Images / Mark Thompson

„První přestupy nás velmi překvapily, protože vás to nutí začít sezónu s jezdcem, o kterém víte, že nebude pokračovat,“ řekl Wolff. 

„Každý jezdec musí být také týmovým hráčem a to je podle mého názoru priorita. Chceme si nechat čas na rozhodnutí.“

„Naší prioritou jsou jezdci Mercedesu, Valtteri a Lewis, a pak samozřejmě přemýšlíme o situaci George a Williamsu. Kromě toho není vyloučen žádný jezdec.“

Podle Ralfa Schumachera se mělo vedení Williamsu vyměnit už před léty

Podle Ralfa Schumachera se mělo vedení Williamsu vyměnit už před léty

„Nechci vyloučit Sebastiana, čtyřnásobného mistra světa, protože kdo ví, co se stane v následujících měsících? Kdyby nám v lednu někdo řekl, že v první polovině roku neodjedeme žádný závod, nikdo by tomu nevěřil. Takže v tomto smyslu se právě teď snažíme zachovat naše možnosti otevřené.“

Podle Wolffa to nejsou jen prázdná slova. Připomenul náhlý odchod Nica Rosberga, po kterém musel Mercedes rychle hledat nového jezdce. Wolff navíc uvedl, že čtyřnásobný mistr světa si zaslouží nebýt hned odmítnut.

„Na druhou stranu máme fantastickou sestavu a jsem spokojený s našimi jezdci a Georgem. Ale nikdy nevíte. Jeden z nich se může rozhodnout odejít do důchodu a najednou máte volné místo.“

„Vzpomeňte si na případ Nica Rosberga. V tomto smyslu ponecháváme naše možnosti otevřené, ale samozřejmě se zaměřujeme na naše současné jezdce."

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Hülkenberg na Nürburgringu otestoval Lamborghini Huracan GT3

14:34 | Lewis Hamilton se dostal mezi 100 nejvlivnějších lidí dle časopisu Time. odkaz
15:31 | Nürburgring prodal první várku lístků (5 tisíc kusů) za 2 hodiny. Bylo by to možná i rychleji, ale pod náporem zájemců padaly servery. Další lístky budou k dispozici v pátek.
22. září | Lewis Hamilton může tento víkend vyrovnat Schumacherův rekord v počtu vítězství. I proto bude Netflix natáčet tento týden právě u Mercedesu.
21. září | Fernando Alonso navštívil továrnu Renaultu.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink 10.00–11.30
2. trénink 14.00–15.30
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10