Přednost mají současní jezdci, ale nikdy nevíte. Wolff nevylučuje příchod Vettela

Sebastian Vettel na konci roku skončí u Ferrari. Příliš možností u jiných týmů nemá. Toto Wolff mu dveře Mercedes přivírá, ale nezavírá.
Foto: Getty Images / Mark Thompson
Přednost mají současní jezdci, ale nikdy nevíte. Wolff nevylučuje příchod Vettela | Foto: Getty Images / Mark Thompson

„První přestupy nás velmi překvapily, protože vás to nutí začít sezónu s jezdcem, o kterém víte, že nebude pokračovat,“ řekl Wolff. 

„Každý jezdec musí být také týmovým hráčem a to je podle mého názoru priorita. Chceme si nechat čas na rozhodnutí.“

„Naší prioritou jsou jezdci Mercedesu, Valtteri a Lewis, a pak samozřejmě přemýšlíme o situaci George a Williamsu. Kromě toho není vyloučen žádný jezdec.“

Podle Ralfa Schumachera se mělo vedení Williamsu vyměnit už před léty

Podle Ralfa Schumachera se mělo vedení Williamsu vyměnit už před léty

„Nechci vyloučit Sebastiana, čtyřnásobného mistra světa, protože kdo ví, co se stane v následujících měsících? Kdyby nám v lednu někdo řekl, že v první polovině roku neodjedeme žádný závod, nikdo by tomu nevěřil. Takže v tomto smyslu se právě teď snažíme zachovat naše možnosti otevřené.“

Podle Wolffa to nejsou jen prázdná slova. Připomenul náhlý odchod Nica Rosberga, po kterém musel Mercedes rychle hledat nového jezdce. Wolff navíc uvedl, že čtyřnásobný mistr světa si zaslouží nebýt hned odmítnut.

„Na druhou stranu máme fantastickou sestavu a jsem spokojený s našimi jezdci a Georgem. Ale nikdy nevíte. Jeden z nich se může rozhodnout odejít do důchodu a najednou máte volné místo.“

„Vzpomeňte si na případ Nica Rosberga. V tomto smyslu ponecháváme naše možnosti otevřené, ale samozřejmě se zaměřujeme na naše současné jezdce."

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Hülkenberg na Nürburgringu otestoval Lamborghini Huracan GT3

18:05 | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
17:44 | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
17:07 | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.
26. února | Pirelli bude sponzorem závodu v Imole. Celý název závodu tak bude: Formula 1 Pirelli Gran Premio del Made in Italy e dell’Emilia Romagna