Přední týmy se Force Indii vzdálily

Force India ve Španělsku zrychlila, ale ne tolik jako stáje, které jsou v šampionátu před ní. Ze srovnání s přímou konkurencí ale vychází dobře.
Přední týmy se Force Indii vzdálily

Stejně jako všichni ostatní měla indická stáj v pátém závodě sezóny několik nových dílů. "Některé fungovaly OK, s některými se musíme vrátit k rýsovacímu prknu, ale tak jsou na tom všichni," zhodnotil zástupce šéfa týmu Bob Fernley pro Autosport.

Důležitější pro Force Indii bylo srovnání s ostatními. "Když se na to podíváme logicky, přední čtyři týmy nám asi trochu utekly a my jsme se trochu vzdálili středu pole," uvedl Fernley.

"McLaren je někde kolem nás, a buď je udržíme, nebo nás předeženou. Udržet je za sebou bude těžké."

Britští soupeři mají mnohem větší zdroje a zkušenosti, a proto málokdo věří, že by na konci roku mohla být Force India lepší.

"Abychom se mohli udržet před McLarenem, musíme nejen tvrdě pracovat na udržení rychlosti, ale také musíme bodovat s oběma vozy. To je v tuto chvíli naše slabina, nemíváme oba vozy na bodech, když máme příležitost. Dá se to napravit, musíme se jen víc snažit a mít výsledky," dodal Fernley.

Další článek: Zastávek v boxech nebylo moc, upozorňuje Ferrari

17:05 | Matteo Nannini to letos zkoušel ve F3 i F2 současně. V Monaku a Baku ho ale ve voze HWA nahradí testovací jezdec Williamsu Jack Aitken.
11:45 | Turecko zpět ve hře? Místní věří, že by mohli mít šanci po Monze místo Singapuru nebo Japonska. Úplně nereálné to není. Singapur zrušil Světové ekonomické fórum plánované na srpen. Novinář Joe Saward píše, že místní moc nevěří, že se tam letos pojede závod F1.
17. května | Kvůli změnám v kalendáři F1 se start sezóny W Series přesouvá z Francie do Rakouska (Grand Prix Štýrska).
15. května | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00