Přední týmy se Force Indii vzdálily

Force India ve Španělsku zrychlila, ale ne tolik jako stáje, které jsou v šampionátu před ní. Ze srovnání s přímou konkurencí ale vychází dobře.
Přední týmy se Force Indii vzdálily

Stejně jako všichni ostatní měla indická stáj v pátém závodě sezóny několik nových dílů. "Některé fungovaly OK, s některými se musíme vrátit k rýsovacímu prknu, ale tak jsou na tom všichni," zhodnotil zástupce šéfa týmu Bob Fernley pro Autosport.

Důležitější pro Force Indii bylo srovnání s ostatními. "Když se na to podíváme logicky, přední čtyři týmy nám asi trochu utekly a my jsme se trochu vzdálili středu pole," uvedl Fernley.

"McLaren je někde kolem nás, a buď je udržíme, nebo nás předeženou. Udržet je za sebou bude těžké."

Britští soupeři mají mnohem větší zdroje a zkušenosti, a proto málokdo věří, že by na konci roku mohla být Force India lepší.

"Abychom se mohli udržet před McLarenem, musíme nejen tvrdě pracovat na udržení rychlosti, ale také musíme bodovat s oběma vozy. To je v tuto chvíli naše slabina, nemíváme oba vozy na bodech, když máme příležitost. Dá se to napravit, musíme se jen víc snažit a mít výsledky," dodal Fernley.

Další článek: Zastávek v boxech nebylo moc, upozorňuje Ferrari

10:36 | Podle Auto Hebdo u Renaultu končí šéf motorářů Rémi Taffin. U týmu pracuje 22 let.
3. srpna | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
3. srpna | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
3. srpna | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.