Před startem sezony potřebuji najezdit hodně kilometrů, říká Hülkenberg

Němec považuje za jeden z nejdůležitějších faktorů, které mohou ovlivnit jeho výkonnost zkraje nového ročníku, dobrou znalost pneumatik Pirelli.
Před startem sezony potřebuji najezdit hodně kilometrů, říká Hülkenberg

Nico Hülkenberg se sice v letošním roce s vozem týmu Force India několikrát svezl v rámci pátečních tréninků, většinu jízd ale absolvoval na tvrdší sadě. A přestože má za sebou ve formuli 1 jednu kompletní sezonu, nebude to mít při svém návratu do královny motorsportu zejména z pohledu pneumatik lehké.   

"Nevím přesně, jak se budou pneumatiky Pirelli chovat, takže se ujistím, že budu mít všechny informace, které potřebuji k tomu, abych se rychle přiučil," sdělil Hülkenberg Autosportu. Zároveň si je ale dobře vědom toho, že jediným zaručeným způsobem, jak pneumatiky poznat, je dostatečně vysoký počet kilometrů najetých během zimních testů. "Z teoretického hlediska toho není moc, co byste mohli udělat více. Musíte jezdit a učit se z toho."

V letošní sezoně cestoval Hülkenberg s týmem na všechny závody, takže měl dostatek času na to se blíže seznámit se členy indické stáje. "V týmu znám každého, všechny inženýry, ale nepracoval jsem s nimi tak těsně, jak budu coby závodní jezdec. Byl jsem zapojen do brífinků a mluvil jsem s nimi během závodních víkendů," podotýká čtyřiadvacetiletý závodník.

Další článek: V indické sérii i1 Supercar se představí mnoho jezdců z formule 1

11:15 | Dnes a zítra pokračují testy 18palcových pneumatik. V Imole jezdí Mercedes. Za volantem je dnes Hamilton.
18. dubna | Incident mezi Bottasem a Russellem bez trestu. Podle nich Bottas držel linii, nechal místo na úrovni šířky vozu. Jednalo se s ohledem na podmínky o závodní incident.
18. dubna | Před sportovní komisaře jdou i Stroll a Gasly za incident ve 2. zatáčce 11. kola.
18. dubna | V Imole začalo pršet... zatím hlavně nad částí okruhu.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen