Před startem sezony potřebuji najezdit hodně kilometrů, říká Hülkenberg

Němec považuje za jeden z nejdůležitějších faktorů, které mohou ovlivnit jeho výkonnost zkraje nového ročníku, dobrou znalost pneumatik Pirelli.
Před startem sezony potřebuji najezdit hodně kilometrů, říká Hülkenberg

Nico Hülkenberg se sice v letošním roce s vozem týmu Force India několikrát svezl v rámci pátečních tréninků, většinu jízd ale absolvoval na tvrdší sadě. A přestože má za sebou ve formuli 1 jednu kompletní sezonu, nebude to mít při svém návratu do královny motorsportu zejména z pohledu pneumatik lehké.   

"Nevím přesně, jak se budou pneumatiky Pirelli chovat, takže se ujistím, že budu mít všechny informace, které potřebuji k tomu, abych se rychle přiučil," sdělil Hülkenberg Autosportu. Zároveň si je ale dobře vědom toho, že jediným zaručeným způsobem, jak pneumatiky poznat, je dostatečně vysoký počet kilometrů najetých během zimních testů. "Z teoretického hlediska toho není moc, co byste mohli udělat více. Musíte jezdit a učit se z toho."

V letošní sezoně cestoval Hülkenberg s týmem na všechny závody, takže měl dostatek času na to se blíže seznámit se členy indické stáje. "V týmu znám každého, všechny inženýry, ale nepracoval jsem s nimi tak těsně, jak budu coby závodní jezdec. Byl jsem zapojen do brífinků a mluvil jsem s nimi během závodních víkendů," podotýká čtyřiadvacetiletý závodník.

Další článek: V indické sérii i1 Supercar se představí mnoho jezdců z formule 1

10:33 | Kevin Magnussen by mohl zamířit do americké IMSA...
10:03 | Sportovní ředitel Red Bullu Jonathan Wheatley měl před závodním víkendem v Bahrajnu pozitivní test na COVID-19.
9:07 | Robert Kubica zítra v prvním tréninku nahradí Räikkönena
25. listopadu | Toto Wolff neočekává, že Hamilton podepíše novou smlouvu před koncem sezóny.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10