Před sezonou jsme byli v troskách. Čtvrté místo mě těší, říká výkonný ředitel Alpine

Oproti loňské sezoně sice jediná francouzská stáj v F1 nezískala žádné vítězství, ale nasbírala více bodů a hlavně si polepšila v Poháru konstruktérů.

Foto: Getty Images

Před sezonou jsme byli v troskách. Čtvrté místo mě těší, říká výkonný ředitel Alpine | Foto: Getty Images

Po trápení v testech vstoupil tým Alpine do sezony s poměrně rychlým vozem, který nestačil víceméně pouze Ferrari a Red Bullu, ale rovněž také velmi poruchovým.

To se týkalo především monopostu Fernanda Alonsa, jenž v prvních čtyřech závodech zaznamenal dva výpadky kvůli technickým problémům a potíže ho potkaly i v nadějně rozjeté kvalifikaci na VC Austrálie.

Alpine se však nakonec stabilizoval a navzdory tomu, že jej spolehlivost trápila až do konce sezony, dokázal v Poháru konstruktérů obsadit čtvrtou příčku. Jedná se o nejlepší výsledek týmu od sezony 2018, kdy ještě v barvách Renaultu skončil také hned za nejlepší trojkou.

Podle slov výkonného ředitele Alpine Laurenta Rossiho se to stáji podařilo díky její schopnosti průběžně vylepšovat vůz.

„Sezonu jsme začali ve velmi špatném stavu. Když jsme přijeli do Barcelony (k předsezonním testům), dá se říct, že jsme byli v troskách,“ citoval Rossiho oficiální web F1.

„Naší cílem bylo pokusit probojovat zpět nahoru. Vzpomínám si, že nás tehdy nikdo netipoval výš než na osmé místo. McLaren měl velmi rychlé auto, takže mě potěšilo, že se nám je podařilo překonat a dostat se tam, kde jsme teď.“

Důležité čtvrté místo

Tým Alpine nakonec McLaren porazil o 14 bodů a oplatil mu tak loňskou porážku. Podle Rossiho přináší zisk čtvrtého místa hned několik benefitů.

„Je to důležité. Nejen z pohledu financí, ale také tím získáme určité momentum. Řekli jsme si, že chceme každý rok postupovat dopředu a co nejrychleji dohat přední týmy. Nepropásnout první krok je důležité,“ uvedl Rossi.

Další článek: Aston Martin: Náš vůz pro sezonu 2023 bude mít oproti letošnímu mnoho rozdílů

Témata článku: , , , ,