Před návratem Turecka do kalendáře zbývá dořešit finance

Turci potvrdili, že jsou to oni, pro koho FIA rezervovala místo v kalendáři 2013. Teď už jim zbývá jen zajistit peníze na závod.
Před návratem Turecka do kalendáře zbývá dořešit finance

Světová rada motorsportu včera trochu tajemně prohlásila, že v kalendáři 2013 vyhradila 21. červenec pro "další evropský závod", jeho identitu však neodhalila.

Turecka federace autosportu (Tosfed) však potvrdila, že se jedná o Grand Prix Turecka. Vural Ak, jenž má Istanbul Park v pronájmu, dohodl s Berniem Ecclestonem všechny podmínky pro zařazení tureckého závodu mezi Grand Prix příští sezóny.

Jako vždy ale zůstává klíčovou otázkou financování. Turkům se údajně podařilo dohodnout snížení poplatku z 26 na zhruba 20 miliónů dolarů, přičemž část zaplatí soukromé zdroje, ale asi 13 miliónů stále zbývá na tureckou vládu.

Pokud se podaří dořešit tyto finanční otázky, formule 1 se po roční odmlce vrátí do Turecka, vděčila by za to nepřipravenosti New Jersey.

Další článek: Světová rada schválila změny pravidel a kalendáře

17:50 | Ross Brawn také potvrdil, že po Monze jsou zatím více méně jisté jen závody v Bahrajnu a Abú Dhabí na konci roku.
17:49 | Podle odkaz FIA připouští, že není nutné splnit podmínku závodů alespoň na třech kontinentech, aby mohl být udělen titul (je to podmínka, aby byla F1 WORLD championship. Teoreticky tak může o titulu rozhodnout osm naplánovaných závodů.
15:39 | Mercedes chystá na příští týden v Silverstonu test. V úterý usedne do vozu W09 z roku 2008 Valtteri Bottas, o den později Lewis Hamilton.
3. června | Fanoušci se na závody vrátí až na podzim a to ještě v omezeném počtu. Uvedl to Chase Carey.