Před návratem Turecka do kalendáře zbývá dořešit finance

Turci potvrdili, že jsou to oni, pro koho FIA rezervovala místo v kalendáři 2013. Teď už jim zbývá jen zajistit peníze na závod.
Před návratem Turecka do kalendáře zbývá dořešit finance

Světová rada motorsportu včera trochu tajemně prohlásila, že v kalendáři 2013 vyhradila 21. červenec pro "další evropský závod", jeho identitu však neodhalila.

Turecka federace autosportu (Tosfed) však potvrdila, že se jedná o Grand Prix Turecka. Vural Ak, jenž má Istanbul Park v pronájmu, dohodl s Berniem Ecclestonem všechny podmínky pro zařazení tureckého závodu mezi Grand Prix příští sezóny.

Jako vždy ale zůstává klíčovou otázkou financování. Turkům se údajně podařilo dohodnout snížení poplatku z 26 na zhruba 20 miliónů dolarů, přičemž část zaplatí soukromé zdroje, ale asi 13 miliónů stále zbývá na tureckou vládu.

Pokud se podaří dořešit tyto finanční otázky, formule 1 se po roční odmlce vrátí do Turecka, vděčila by za to nepřipravenosti New Jersey.

Diskuze (28) Další článek: Světová rada schválila změny pravidel a kalendáře
10:50 | Podle novináře Erika van Harena je převodovka Maxe Verstappena v pořádku a nebude potřebovat výměnu.
20:45 | Druhý závod F2 vyhrál Piastri.
20:32 | Red Bull zdá se zvažoval žádost o přezkum situace ze třetího tréninku, kdy měl Hamilton ignoroval dvojité žluté... nakonec ale nic podávat nebude.
20:11 | Gasly dostal varování za zdržení Sainze.

GP Saúdské Arábie 2021

Pátek 3. prosince 2021
1. trénink Hamilton
2. trénink Hamilton
Sobota 4. prosince 2021
3. trénink Verstappen
Kvalifikace Hamilton
Neděle 5. prosince 2021
Závod 18.30