Před kolizí s Vettelem jsem nebrzdil dřív, brání se Button

Jenson Button odmítl, že mohl Sebastiana Vettela překvapit ve Spa dřívějším brzděním, jak naznačil Christian Horner. Před šikanou Bus Stop se zachoval stejně jako v předchozím kole.

"Ne, vůbec ne," odpověděl britský pilot na otázku, zda těsně před nehodou s Vettelem brzdil dřív. "Samozřejmě mi scházel jeden díl předního křídla, a to mělo vliv na vyvážení vozu, ale v kole, kdy se stala ta nehoda, jsem před Bus Stopem nebrzdil dřív."

"Po závodě jsme si se závodním inženýrem zkontrolovali data a ta ukazují, že jsem brzdil na stejném místě jako v kole, které té kolizi předcházelo. Dokonce jsme se podívali na průběh brzdění a ten ukázal, že v momentě nárazu - což bylo asi 1,5 sekundy poté, co jsem začal brzdit - jsem ujel v obou kolech stejnou vzdálenost. Takže naznačovat, že jsem brzdil dřív, není přesné."

Button po závodě prohlásil, že Vettel udělal zbytečnou chybu a takové by kandidát na titul dělat neměl. S odstupem času vidí situaci stejně.

"Můj názor se nezměnil, abych byl upřímný," řekl. "V tu dobu jsem byl zmatený tím, co Sebastian udělal. Teď si pořád myslím, že to, co udělal, bylo zcela zbytečné. Nepotřeboval mě na tom místě předjet, já jsem mu život nekomplikoval, takže s vozem neměl být tak na hraně, když mě trefil."

"Nejvíc frustrující je, že jsem ztratil hodně bodů v šampionátu ve chvíli, kdy Sebastian a Fernando nedokázali bodovat. Vím, že se dá získat ještě 150 bodů, ale moc nepomáhá, že jich na Lewise ztrácím 35."

Jistý optimismus však Buttonovi dodává zlepšený výkon McLarenu, takže je přesvědčený, že bude moci ve zbytku sezóny bojovat o vítězství v závodech, i když asi ne na všech okruzích.

Další článek: Lopez: Tým Renault stojí víc peněz, než jsme předpokládali

12:52 | Verstappenův bouraný motor nakonec zřejmě není v pořádku. Po sobotě byly odhaleny poškození a Verstappen tak mění motor, turbo, MGU-H, MGU-K a výfuk. Řídicí jednotka a baterie zůstávají.
10:51 | Závod F3 se jede na mokré trati.
21:46 | Roman Staněk zdraví české fanoušky po prvním pódiu ve formuli 3! Video: Tomáš Enge odkaz
18:00 | Podle Mercedesu bylo Hamiltonovo kontroverzní výjezdové kolo rychlejší než to předchozí.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink Hamilton (1:16.826)
Kvalifikace Hamilton (1:15.419)
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00